Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dünyanın en büyük havaalanı yolcu trafiğine açıldı

25.02.2011 23:31
Birleşik Arap Emirlikleri'nin ticari merkezi Dubai'de inşaatı devam eden ve halen sadece kargo uçaklarına hizmet veren El Maktum Uluslararası Havaalanı'nın gerekli izinlerin alınmasının ardından yolcu trafiğine de açıldığı bildirildi. Tamamlandığında düny

BAE Genel Sivil Havacılık Otoritesi'nin tüm güvenlik ve standart operasyon prosedürlerinin ve teftişlerin tamamlanmasının ardından Çarşamba günü havaalanına genel havacılık operasyonları için yetki verdiği kaydedildi.

Dubai Havaalanları Yönetim Kurulu Başkanı Paul Griffiths, 'Bunun Dubai World Central - El Maktum Uluslararası Havaalanı için çok önemli bir gelişme olduğunu ve limanın gelecek yıllarda bölgesel havacılık üssü haline geleceğini' söyledi.

El Futeym Hizmet Şirketi, havaalanının ilk müşteri olarak genel havacılık hizmetleri sunmaya başlayacağını duyurdu. Avrupalı bir jet operatörü ile ortak çalışan El Futeym'in halen 12 iş jeti işlettiği ve şu an için günlük tek uçuş ile operasyonlara başlayacağı ifade edildi.

Yeni açılan havalimanındaki uçak hareketinin yıl sonuna doğru günlük 25-40 arasında olması bekleniyor. Şehir içinde kalan ve halen kullanılan Dubai Uluslararası Havaalanı'nda ise geçen yıl 22 bin 500 uçak hareketi kaydedildi.

Kaynak:
Bu haber toplam 2910 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri