Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dumankaya'nın sahiplerine paralelden gözaltı

18.04.2016 11:55
'Paralel Devlet Yapılanması' iddialarıyla 9 ilde düzenlenen operasyonda, Dumankaya Holding'in patronları da gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüpheliler sağlık muayenesinin ardından Mali Şube Müdürlüğü'nde sorgulanacak.

50 MİLYON LİRALIK HİMMET YARDIMI

Anadolu Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Önelge'nin yürüttüğü soruşturma 2004-2015 yılları arasında 'Paralel Devlet Yapılanması'na 'himmet' adı altında yaklaşık 50 milyon lira finansal destek sağlanmasını kapsadığı belirtildi.

DUMANKAYA'NIN PATRONLARI GÖZALTINDA

100'ü aşkın kişinin gözaltına alındığı operasyonda şüpheliler arasında Dumankaya inşaatın Onursal Başkanı Halit Dumankaya, Uğur Dumankaya, Ayla Dumankaya Pirinççi ve Semih Serhat Dumankaya da bulunuyor.

Dumankaya Holding bünyesinde, inşaat şirketlerinin yanı sıra, filo kiralama, sigorta ve plastik sektörürde faaliyet gösteren şirketler de bulunuyor.

ŞİRKETTEN İLK AÇIKLAMA

Şirketten yapılan açıklamada şirketin yönetim kurulu üyelerinin, bilgilerine başvurulmak üzere Mali Şube Müdürlüğü’ne davet edildikleri bilgisi verildi. Şirketten yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: "Basın yayın organlarında yer aldığı gibi, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, 18 Nisan 2016 Pazartesi sabahı bilgilerine başvurulmak üzere Mali Şube Müdürlüğü’ne davet edilmişlerdir. Süreç tarafımızdan takip edilmektedir. 53 yıldır ülke ekonomimiz ve insanlarımız için değer yaratmak ilkesi doğrultusunda faaliyet gösteren Dumankaya İnşaat, kurulduğu günden itibaren tüm hukuki ve mali yükümlülüklerini titizlikle yerine getirmiş, ülkemizin kalkınması ve insanımızın gelişimi için çalışmış ve çalışmaktadır. Kurumumuz, süreçle ilgili gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmaya devam edecektir"

Dumankaya'nın sahiplerine paralelden gözaltı

Bu haber toplam 1472 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri