Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dünya Basını Başörtülü Vekilleri Böyle Duyurdu

31.10.2013 16:14
AK Partili dört milletvekilinin TBMM Genel Kurulu'na türbanla girmesi, dış basında da geniş yankı buldu.

AFP: Türkiye'nin İslamcı hükümetinden dört milletvekili, parlamento oturumuna başörtüsüyle katıldı. Türkiye'de en son Türk asıllı ABD vatandaşı Merve Kavakçı 1999'da parlamentodaki yemin törenine katılırken, başörtüsüyle meclise girmişti.

Yuhalanarak parlamentodan çıkarılan Kavakçı'nın daha sonra Türk vatandaşlığı da geri alınmıştı. Türk hükümeti 30 Eylül'de demokrasi ve özgürlüklerin geliştirilmesi adına sunduğu reform paketi kapsamında kamu hizmetindeki başörtüsü yasağını kaldırmıştı.

REUTERS: Parlamentoya türbanla giren Adalet ve Kalkınma Partisi vekillerinden Nurcan Dalbudak, oturumdan önce Reuters'a yaptığı açıklamada, "Nasıl tepki vereceklerini bilmiyoruz ama meclise başörtülerimizle gireceğiz ve çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Dalbudak, "önemli bir devrin başlangıcına tanıklık edeceğiz ve biz de bunda başrol oynayacağız, bu konuda önderlik edeceğiz. Bu çok önemli" diye konuştu.

Bu haber toplam 1376 defa okunmuştur
din ticareti,
camil
rabbine 45 55,yasinda yakalayan turban musluman degildir.bu politik bir turban,dir.ayni necla nazir, gibi bu bu dortlu!!!neye simdi musluman olup turban takmislar.bence para ve sohret icin.demekki bunlar daha once turban,i gereksiz goruyorlardiiiiiii.
31 Ekim 2013 Perşembe 18:27
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri