Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dünya Kupası Çin'de can aldı

17.06.2014 18:41
Dünya Kupası maçlarını izlemek için uykusuz kalan Çinli futbolseverlerden ölüm haberi geldi.

Şinhua ajansının haberine göre; Dünya Kupası maçlarını izlemek için uykusuz kalan 3 futbolsever az uyuma, kalp krizi, beyin kanaması gibi nedenlerden ötürü hayatlarını kaybettiler.

BEYİN KANAMASI GEÇİRDİ

Yüksek tansiyonu olan bir Çinli, maçlar için peş peşe üç gece uykusuz kaldı. 39 yaşındaki Çinli, Dünya Kupası maçlarının 3. gününde, Uruguay-Kostarika maçını izlerken beyin kanamasından hayatını kaybetti.

AZ UYUDUĞU İÇİN YAŞAMINI YİTİRDİ

Ciangsu eyaletinde, evinde televizyonun önünde ölü bulunan 25 yaşındaki bir başka Çinlinin de doktorların yaptığı incelemede az uyumaktan yaşamını yitirdiği belirtildi.

KALP KRİZİ SONUCU HAYATINI KAYBETTİ

Liaoning eyaletinin Dalian şehrinde eski profesyonel futbolcu, 51 yaşındaki Li Mingçiang'ın ise arkadaşlarıyla Hollanda-İspanya maçını izlerken uykusuzluktan yorgun düştüğü ve kalp krizinden öldüğü kaydedildi.

Çin ile Brezilya arasında 11 saatlik zaman farkı var. Dünya Kupası maçlarının çoğu, Pekin saatine göre gece yarısı ile saat 06.00 arasında oynandığı için Dünya Kupası maçlarını takip etmek isteyen Çinli futbol severler, gece boyunca ayakta kalmak zorundalar.

Bu haber toplam 1204 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri