Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İtalyan politikacıdan Prandelli çıkışı: Türkler sağolsun

08.07.2014 23:19
Dünya Kupası'ndan elenen İtalya'nın eski hocası'nın Galatasaray'a gitmesiyle ilgili ilginç bir açıklama geldi.

İtalya'nın Dünya Kupası'ndan elenmesinin sorumlusu olarak gösterilen Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Cesare Prandelli'ye ülkesinde tepkiler sürerken, aşırı sağcı parti Kuzey Ligi'nin lideri Matteo Salvini'den ilginç bir çıkış geldi.

Salvini, İtalyanları, bu ülkeden maaş almayı hak etmeyen Prandelli'ye para ödemekten kurtardığı için Galatasaray'a ve Türklere teşekkür etti.

Sık sık Türkiye karşıtı açıklamalarıyla da gündeme gelen ayrılıkçı Kuzey Ligi (Lega Nor d) partisinin lideri Matteo Salvini, Prandelli'nin Dünya Kupası'ndaki oyuncu seçiminde de taktiklerde de çok hatalar yaptığını savundu.
Çarşamba günü gazete bayilerinde yerini alacak olan haftalık Oggi dergisine konuşan Salvini'nin bazı açıklamalarına internet sitelerinde yer verildi.

"DÜNYA KUPASI'NA TAKIM DEĞİL SİRK GÖTÜRDÜ"

İtalya takımının Brezilya'da tamamen iflas ettiğini ve bunun tek sorumlusunun da Prandelli olduğunu savunan Salvini, "Türklere ve Galatasaray'a, bundan böyle Prandelli'nin maaşını ödeyecekleri için yürekten teşekkür ediyorum. O çok hatalar yaptı ve istifası çok yerindeydi. Dünya Kupası'na bir takım değil adeta bir sirk ekibi götürdü" ifadelerini kullandı.

İtalya'nın gruptan çıkamayacağını daha önce de söylediğini belirten Salvini,"Bunu anlamak için peygamber olmaya gerek yoktu. Ne başı ne de sonu belli olmayan, yüreksiz bir takım vardı ortada. Başbakan Matteo Renzi çizgisinde bir takımdı. Yani reklama gelince rakipsiz, sahada ise hiçbir şey"şeklinde açıklamalarını sürdürdü.

 

Bu haber toplam 2234 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri