Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dünya Kupasına Ramazan Ayarı

24.02.2015 21:00
Dünya futbolunun patronu FIFA, 2022 Dünya Kupası'nın Kasım-Aralık aylarında oynanacağını resmen açıkladı.

 

Dünya futbolunun patronu FIFA, 2022 Dünya Kupası'nın Kasım-Aralık aylarında oynanacağını resmen açıkladı.

FIFA'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, 2018-2024 yıllarındaki uluslararası maç takvimini belirleyen çalışma grubunun Doha'da düzenlenen son toplantısında, 6 aylık istişarenin ardındanKatar'da yapılacak 2022 FIFA Dünya Kupası'nın oynanması için en uygun periyodun kasım-aralık ayları olduğu konusunda fikir birliğine varıldığı bildirildi.

YÖNETİM KURULUNDA DA GÖRÜŞÜLECEK

Çalışma grubu tarafından önerilen ve 6 futbol konfederasyonun da desteğini aldığı belirtilen teklifin, 19-20 Mart tarihlerinde İsviçre'nin Zürih kentinde düzenlenecek FIFA Yönetim Kurulu toplantısında görüşüleceği belirtildi.

FIFA'dan tarihi karar! Dünya Kupası...
RAMAZAN AYI NİSAN'A GELDİĞİ İÇİN...

Açıklamada, Katar'daki hava sıcaklıklarının futbolcuların ve taraftarların sağlığı açısından tehdit oluşturacağı gerekçesiyle 2022 Dünya Kupası'nın haziran-temmuz aylarında düzenlenmesine olumlu yaklaşılmadığı ifade edildi.

Ayrıca, 2022 Kış Olimpiyat Oyunları'nın şubat ayında düzenlenmesi, aynı yıl ramazan ayının nisana denk gelmesi nedeniyle turnuvanın gerçekleştirilmesi için kasım-aralık aylarının en uygun seçenek olduğu kaydedildi.

Bu haber toplam 1594 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri