Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dünyayı Ayağa Kaldırdı Şimdi Kaçıyor

15.08.2011 08:43
Murat Karayılan açıklamasıyla tüm dünyanın ilgi odağı olan İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Alaaddin Burucerdi'ye ulaşılamıyor...

İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Alaaddin Burucerdi, yaptığı duyuruyla dünya medyasının ilgi odağı oldu ama şimdi kendisine ulaşılamıyor. Başta AA, tüm medya organlarının mülakat taleplerine karşılık verilmiyor.

Burucerdi, Mecliste bugün yapılan oturuma verilen arada gazetecilerin, terör örgütü PKK'nın iki numaralı ismi olarak gösterilen Murat Karayılan'ın yakalandığı haberlerine dair sorulara muhatap oldu. İranlı yetkili "Bu haber doğrudur, İran istihbarat birimleri, bu terör örgütünün iki numaralı ismini yakalamıştır'' cevabını verdi.

Burucerdi, ''İstihbarat güçlerimiz, PKK'nın iki numaralı ismini tutuklayarak çok önemli bir iş başarmışlardır'' ifadesini kullandı.

İran'ın resmi haber ajansı IRNA, devlet televizyonlarından Farsça yayın yapan haber kanalı IRNN ile İngilizce yayın yapan Press TV'nin internet sitelerinin yanı sıra yarı resmi haber ajansları Fars ve Mehr de Burucerdi'nin söz konusu açıklamalarına yer verdi.

Press TV'nin internet sayfasında PKK'nın iki numaralı ismi olarak Murat Karayılan ismi ve Karayılan'a ait fotoğraf da yer aldı. Fars ajansının Türkçe haberlerinde de Karayılan'ın resmi ve adı manşette.

Açıklamalar, Burucerdi'nin ofisi ya da bizzat kendisi tarafından henüz tekzip edilmiş değil.

AA muhabirinin, Burucerdi ve İran Dışişleri Bakanlığından konuya ilişkin randevu talebine ise şu ana kadar olumlu bir cevap verilmiş değil. 

HABERİ YAZAN MUHABİR ISRARLI: "KAYIT VAR"-

Haberi ilk geçen Fars Haber Ajansının muhabiri, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Burucerdi'nin, ifadelerine ait ses kaydının kendilerinde görüntülerin de devlet televizyonunda olduğunu'' söyledi 

Bu haber toplam 1760 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri