Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Duran Kalkan'ın bu görüntülerine HDP'liler ne diyecek?

30.07.2015 23:55
Bülent Arınç’ı “Hanımefendi sus, bir kadın olarak sus” sözleriyle linç etmeye kalkan çevreler Kandil’de küçük yaştaki kızlarla samimi pozlar veren örgüt liderlerinden Duran Kalkan’a ne diyeceği merak ediliyor

TBMM’de Bülent Arınç’ın HDP’li Nursel Aydoğan’a Hanımefendi sus, bir kadın olarak sus" sözlerine tepki gösteren ama AK Partili kadın milletvekili Gökçen Özdoğan Enç’e “Sen bir sus be! Sus! Vır vır vır sabahtan beri. Kadınlığından utan biraz!” diyen HDP’lilerin Duran Kalkan’ın Kandil’de yaşları küçük olan genç kızlarla ortaya çıkan çok samimi görüntülerine ne diyeceği merak ediliyor.

Bülent Arınç'ın dünkü konuşmasında yaptığı çıkış, oturumu yöneten CHP Milletvekili tarafından normal karşılansa da HDP'li vekiller tarafından kadına hakaret olarak yorumlanmıştı. AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, PKK'lı Duran Kalkan'ın Kandil'de çekildiği iddia edilen fotoğrafları üzerinden HDP'li milletvekillerine bazı hatırlatmalarda bulundu.


BU FOTOĞRAFLARI HDP'Lİ VEKİLLERE GÖSTERMEK LAZIM

Bu fotoğraf sahte değilse şayet tam bir utanç abidesi. Bu bir sevgi gösterisi değil, başka bir şey. Dün mecliste kandan beslenen terör örgütüne arka çıkan bir HDP 'li kadın vekile saygısız çıkışından dolayı "Hanımefendi sus!" dediği için Bülent Arınç'a karşı kıyamet koparan HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan'a bu fotoğrafı göstermek lazım. Onun yorumlaması daha anlamlı olur. Gerçek olup olmadığını bilmediğim bir fotoğraftan hareketle başkaca yorumlar yapmayı doğru bulmam.

YAŞLARI KÜÇÜK O KIZLAR İÇİN BİR ŞEY DEMEYECEK MİSİNİZ?

O kısmıyla ilgili konuşmam ama Pervin Buldan'a sormak isterim: Yaşları küçük bu kızlar için birşey demeyecek misiniz? Bu küçük yaştaki kızların birer ölüm makinesine dönüştürülmeleri sizi rahatsız etmiyor mu? Bir anne olarak vicdanınız elveriyor mu? "PKK bir özgürlük hareketi" diyen siz acaba PKK karşısında özgür müsünüz?


HADİ ÖZGÜRSENİZ BİR ÇİFT LAF EDİN!

Hadi özgürseniz bir çift laf ediniz de görelim? Pervin hanım siz ilke nedir biliyor olsaydınız ve sahiden kadın haklarından yana olsaydınız dün mecliste Partimizin bir kadın milletvekiline " Vır vır vır ediyorsunuz, kadınlığından utan!" diye bağırırken Arınç'a o tepkiyi koyacak yüz bulamazdınız kendinizde. Konuşmadan önce aynaya bakınız ve Kandil'deki yanlışları da eleştirme cesaretini gösteriniz.

Bu haber toplam 3178 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri