Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Durdurulan TIR'lar İçin Flaş Gelişme!

01.02.2014 02:23
Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca, Adana ve bölgesinde durdurulan tırlarla ilgili ihbarların yapılış biçimi ve izlenen yola ilişkin soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, Terörle Mücadele Kanunu'nun  (TMK) 10. Maddesiyle Görevli Başsavcıvekilliğine "Devlet İstihbarat Hizmetleri ve  Milli İstihbaratı Kanunu" kapsamına giren konulara ilişkin çeşitli tarihlerde suç  ihbarlarının yapıldığının kamuoyunca bilindiği kaydedildi.

Olayın tüm yönleriyle araştırılıp açıklığa kavuşturulabilmesi için  konunun soruşturulmasına karar verildiği belirtilen açıklamada, şu bilgilere yer  verildi:

"İhbarlarda izlenen yol, yapılış şekli ile yazılı ve görsel medyada  ihbarların yapılış amacıyla ilgili yoğun şekilde gündeme getirilen devletin  istihbarat hizmetlerinin zafiyete uğratıldığı ve karşı casusluk faaliyetinin  yapıldığı iddialarına ilişkin olarak olayın tüm yönleriyle araştırılıp açıklığa  kavuşturulabilmesi için 2937 sayılı yasanın hükümleri ve TCK 330 kapsamında  konunun soruşturulmasına karar verilmiş olup basına ve kamuoyuna saygıyla  duyurulur."

HABERVAKTİM

Bu haber toplam 2004 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri