Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dursun Çiçek'ten MHP'ye HDP uyarısı

16.06.2015 19:18
Dursun Çiçek, MHP'nin HDP'ye olan tavrını düzeltmesini beklediklerini söyledi.

Ergenekon ve Balyoz davasında bir süre tutuklu yargılandıktan sonra serbest bırakılan emekli Albay Dursun Çiçek, 7 Haziran Genel Seçimleri’nde aday olduğu CHP’den İstanbul milletvekili seçilmişti. Çiçek, bugün eşi Gülşen Çiçek ile birlikte Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek mazbatasını aldı.

MHP'YE HDP UYARISI

Adliye çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çiçek, “Bizim isteğimiz milletin ortaya koyduğu iradenin algılanması ve şu an muhalefette olan partilerin iktidar olduğu hükümet şeklinin ortaya çıkarılması. Bu konuda CHP olarak her türlü girişimde bulunacağız. Ancak MHP'nin HDP destekli bir hükümete karşı tavırları var. Bu tavırlarını düzeltmelerini bekliyoruz.

Dursun Çiçek'ten MHP'ye HDP uyarısı İZLE

CHP'NİN İKTİDARA ORTAK OLDUĞU BİR HÜKÜMET

Çünkü seçimde ortaya çıkan irade millet, 13 yıllık iktidarın değiştirilmesi yönünde açık bir kanaatte bulunmuştur. Bu iradenin gereğini yapmamız lazım. Siyaseten kapatılan dosyaları açmamız lazım. Cumhurbaşkanı'nı yasal sınırlar içine çekmemiz lazım. Seçim vaatlerimiz var emekçilerle, emeklilerle, YÖK'le, öğrencilerle ilgili. Bu sözlerimizi millete karşı yerine getirmemiz lazım. Dolayısıyla CHP'nin iktidara ortak olduğu bir hükümet şekli için mücadelemiz devam edecek” şeklinde konuştu.

KOALİSYON YORUMU

Çiçek, koalisyonla ilgili yaptığı yorumda "Öncelikli düşüncemiz CHP'nin azınlık hükümetine, MHP ve HDP'nin destek vermesi. Aksi halde HDP ve MHP'nin içeride ve dışarıda olduğu koalisyon alternatiflerine de açığız” ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 1520 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri