Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dürzi, Nusayri'ye zalim dedi!

28.08.2012 18:15
Bağlantısızlar Hareketi Zirvesine katılanları eleştiren Dürzi lider Velid Canbolat, 'Esed'in zulmü İsrail'i geçti' dedi.

İran'da düzenlenen Bağlantısızlar Hareketi Zirvesine katılanları eleştiren Dürzi lider Velid Canbolat, "Esed'in zulmü İsrail'i geçti" dedi.


 

Lübnan İlerici Sosyalist Partisi Başkanı Dürzi Velid Canbolat, Esed rejimini eleştirerek, ''Suriye yönetiminin halkına karşı işlediği suçlar, İsrail'in Filistin'de işlediği suçları geçti'' dedi.


 

İran'da düzenlenen Bağlantısızlar Hareketi Zirvesi'ne ilişkin basın açıklamasında bulunan Dürzi Canbolat, zirvenin Suriye'deki katliamlara destek olan bir toplantıya dönüştüğünü söyledi.


 

Filistinli yetkililerin zirveye katılmasını eleştiren Canbolat, ''Suriye yönetimine açık bir şekilde destek veren tarafların düzenlediği zirveye Filistinli yetkililerin katılması oldukça ironik bir durum.


 

Suriye yönetiminin halkına karşı işlediği suçlar, İsrail'in Filistin'de işlediği suçları geçti'' ifadesini kullandı.

 

Zirveye katılan Arap liderleri de eleştiren Canbolat, ''Devrimlerin ardından işbaşına gelen bazı liderler de halkının menfaatlerine uygun hareket etmek yerine, Suriye halkının her gün yüzlerce şehit, yaralı, tutuklu, kayıp ile taçlandırdığı devrim mücadelesinin önünde engel olan kişilerin yanında yer alıyorlar'' diye konuştu. 

Bu haber toplam 4334 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri