Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Düşen uçakla ilgili şoke eden iddia!

25.03.2015 09:42
Fransa'da düşen Barcelona-Düsseldorf seferini yaparken düşen ve 150 kişiye mezar olan uçakla ilgili olarak Alman medyasında çarpıcı bir iddia yer aldı. Alman Die Zeit gazetesi, düşen uçağın teknik bir arıza nedeniyle uzun süre tamir için beklediğini iddia

Barcelona'dan Düsseldorf'a giderken Fransa Alpleri'nde bulunan Barcelonnette kasabası yakınlarında düşen uçağın, paramparça olduğu açıklanmıştı.

Enkaz kurtarma çalışmaları hakkında bilgi sahibi olan bir uzman Reuters'a yaptığı açıklamada, ulaşılan kara kutuda kokpit içindeki ses kayıtlarının bulunduğunu söylerken; uzmanların, hava kazalarını soruşturmada elzem olan uçuş bilgisini içeren ikinci kara kutuyu da incelemeleri gerektiğini vurguladı.

Hürriyet'in haberine göre, Marsilya Savcısı Brice Robin, uçak enkazı üzerinde helikopterle inceleme yaptıktan sonra Reuters'a yaptığı açıklamada, "Kelimenin tam anlamıyla paramparça olmuş bir uçak gördük. Uçak iskeleti ya da kanatlardan bütün kalmış tek bir parça bile yok" dedi.

ALMAN GAZETESİNDEN ŞOK İDDİA

Die Zeit gazetesi, uçağın teknik bir problem nedeniyle uzun süre tamir için beklediğini yazdı. Lufthansa'dan yapılan açıklamada tekerleklerin açılması sırasında kapaklarda bir sorun olduğu, ancak bunun güvenlik açısından tehlike oluşturmadığı sadece gürültü yaptığı ve tamirinin de rutin olarak zamanında yapıldığı kaydedildi.

Uçakta, 67 Alman, 45 İspanyol, bir Belçikalı, bir İtalyan ve bir Hollandalının bulunduğu açıklanmıştı. Bugün gelen bilgiler arasında, uçakta iki Arjantinli ve "muhtemelen" iki de Japon yolcunun bulunduğu yönünde.

AFP'nin haberine göre; uçakta Alman opera sanatçıları Oleg Bryjak (54), Maria Radner (33) da bulunuyordu. Radner'in eşi ve bebeğiyle yolculuk yaptığı açıklandı.

Fransa Sivil Havacılık Güvenlik İnceleme Bürosu'ndan uzmanların bugün öğle saatlerinde bir basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve İspanya Başbakanı Mariano Rajoy ile birlikte Nice şehrinin yaklaşık 100 km kuzeyindeki kaza alanını ziyaret edecek.

Helikopterler, enkazın yayıldığı geniş dağlık alan üzerinde uçuşlara devam ediyor.

Bu haber toplam 1742 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri