Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Düşen uçakta kızdıran idddia!

Görüntülerde canla başla çalışan Hollandalı'lar gördük. Uçaktaki yaralıları çıkarıyorlardı. Ama kazazedelerin anlattıkları başka.
Uçak kazasıyla ilgili çok çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. İddialara göre uçak düştükten sonra patlaması ihtimali nedeniyle tam 40 dakika kazazedelere yardım gitmemişti ve pilot Murat Sezer yaşıyordu...

İddialar Airport Programının yapımcısı Güntay Şimşek'ten. Şimşek uçakta bulunan havacılık konusunda önemli bir isimin anlattıklarını şöyle aktardı:

PİLOT YAŞIYORDU YARDIM İSTEDİ

“Uçakta yer alan havacılık konularında önemli bilgileri olan ve yardım konusunda ciddi katkıları olan bir isimle az önce hastanede görüştüm, şunları anlattı: ’Uçak düşmesi 5-6 saniye içinde oldu. Pilotlara da bir uyarı gelmedi. 5-6 saniye içinde kendimizi tarlada bulduk, O sırada kabine yöneldim. Kabinde siyah saçlı Murat Sezer yaşıyordu yardım talep etti. Kapıyı zorladık, açamadık. Sonunda şişman iri yapılı birinin yardımını aldık. O esnada özellikle yabancı yolcuların tahliye olduğunu söyledi. Ayrıca kabinde bulunan 3 hostes bir host var. Hostlardan Ulvi Murat Eski hayatını kaybetti. Kabin amiri Figen Ede’nin bacağında çok ciddi problem oldu.

40 DAKİKA SONRA YARDIM EKİBİ GELDİ VE PİLOTU ÖLÜME TERK ETTİ

Uçak düştükten sonra 10 dakika sonra 6 polis geldi. O kadar yardım talep etmemize rağmen hiçbir şeye dokunmadılar. 40 dakika boyunca sağlık ekibi ya da gelen giden olmadı. 40 dakika sonra yardım ekibi geldiğinde kokpitte yaşayan bir pilot olduğunu söyledik. Onlar da kriminal bir olay olduğunu ve dokunamayacaklarını söylediler.’ Bunları anlatan havacılık konusunda önemli bir kişi.”

Bu haber toplam 1940 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri