Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Duyarlı Müslüman Hürriyet'i Rahatsız Etti!

25.06.2014 14:41
Sanki ayda yaşayan Hürriyet zihniyeti plajda bildiri dağıtan yaşlı bir kişiyi 'tebliğciler plajda' diye manşetine taşıdı.

Dini bir görevi yerine getirmek isteyen duyarlı bir insanın plajda insanlara bildiri dağıtması Hürriyet zihniyetini rahatsız etti. Misyonerleri görmezden gelen zihniyet yüzde 99'u müslüman olan bir ülkede duyarlı bir müslümanın insanları uyarmasını garip durum gibi gösterdi. Üstelik plajdaki insanların da bu duruma tepki gösterdiğini iddia etti.

İşte Hürriyet'de Yer Alan O Haber

"Kendilerini merkezi İstanbul, Çarşamba- Fatih’te olduğunu belirttikleri İsmail Ağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı görevlisi olarak tanıtan, sarıklı ve cübbeli kişiler plajda tatil yapanların yanına giderek nasihatte bulunurken ’Allah (c.c.) ve Rasulünün (S.A.V) istediği Hanımefendi’ başlıklı broşürleri dağıttı.

TEBLİĞCİLER PLAJDA

Cübbeli, sarıklı ve şalvarlı bu kişilerin yanında küçük bir çocuğun da bulunması dikkat çekti. Ellerindeki 72 maddelik broşürleri dağıtan bu kişilerin tavsiyede bulunduğu bazı tatilciler duruma tepki gösterdi. Dağıtılan broşürde, şu ifadeler yer aldı:

* Hanım tesettürlü olmalıdır * Kadın çalgılı düğünlere gitmemelidir * Yol ortasında insanların gezdiği yerlerde oturmamalıdır * Fal baktırmamalı, zorunlu olmadıkça alışverişi kocasına yaptırmalı, kocasından izinsiz dışarı çıkmamalıdır * Kaşını aldırması, saç ektirmesi ve estetik yaptırması haramdır * Pantolon giymemelidir * Yabancı erkelerle tokalaşmamalıdır. *Evde köpek beslemek haramdır, ince çorap giymemeli, terlikle gezmemeli, müzik dinlememeli."

Bu haber toplam 1966 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri