Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Meclis darbe komisyonu listeye ekledi

16.05.2012 14:00
TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu, 12 Eylül darbesi, 28 Şubat soruşturmasının ardından 27 Nisan e-muhtırasını da inceleme kararı aldı.

TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu Sözcüsü ve AK Parti Çankırı Milletvekili İdris Şahin, komisyon bünyesinde oluşturulan 28 Şubat'a ilişkin alt komisyona emekli Org. Yaşar Büyükanıt'ın Genelkurmay Başkanlığı yaptığı dönemde yayımlanan "27 Nisan e-bildirisi"ni de eklediklerini bildirdi.

CHP'li milletvekillerinin, "27 Nisan e-bildirisi"nin komisyon gündemine alınmadığına ilişkin açıklamalar yaptığını, ancak bunun doğru olmadığını belirten Şahin, 'Söz konusu muhtıra zaten 28 Şubat'a ilişkin alt komisyonda ele alınacaktı. Biz bunu toplantıda da daha önce gündeme getirmiştik. Ancak onlar, bu konunun ele alınmayacağı gibi bir izlenim sundular. Biz de bu tartışmayı sonlandırmak için 28 Şubat'a ilişkin alt komisyona 27 Nisan e-bildirisini de ekledik" diye konuştu.

Toplantıda ayrıca, alt komisyonların çalışmalarının esas ve usullerini belirlediklerini kaydeden Şahin, buna göre konuların siyasi, ekonomik, hukuki sosyal, psikolojik, tarihi, kültürel ve medya açısından ele alınacağını söyledi. Şahin, darbe ve muhtıraların iç ve dış etkiler çerçevesinde de irdeleneceğini ifade etti.

Bu haber toplam 1858 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri