Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Edirne Tekirdağ ve Kırklareli'nde son yerel seçim anketi

04.10.2013 11:36
ORC'nin Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'nde yaptığı yerel seçim anketinde 3 ilde de CHP ipi göğüsledi.

Yerel seçimler öncesi bölgelerin nabzını tutan ORC Araştırma Şirketi'nin Trakya Bölgesi'nde yapmış olduğu araştırmadan çarpıcı sonuçlar çıktı. Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli'ni kapsayan araştırma yüz yüze anket tekniği ile gerçekleştirildi. Anketten çıkan sonuca göre, Cumhuriyet Halk Partisi bu 3 ilde de ipi göğüslüyor.

KIRKLARELİ

Yerel seçimlerde Kırklareli vatandaşlarının yüzde 47,5 gibi büyük bir kesimi tercihini CHP'nin adayından yana kullanacağını belirtti. Kırklareli'nde AK Parti'ye destek verenlerin oranı ise yüzde 30,7'de kaldı. Bu ilde MHP'yi destekleyenlerin oranı 11,9'da kaldı.

Kırklareli halkının yüzde 30,7'si belediye başkanı olarak Cavit Çağlayan'ı görmek istiyor.

TEKİRDAĞ

Anket sonucuna göre; CHP Trakya'da kale olarak gördüğü Tekirdağ'da halkın 40,7'sinin desteğini alıyor. CHP'nin 8 puan gerisinde kalan AK Parti bu ilde vatandaşların yüzde 32,5'lik kesimi tarafından destekleniyor. Tekirdağ'da MHP'nin oy oranı ise yüzde 14.

Tekirdağlılar'ın yüzde 31,5'i Adem Dalgıç'ı belediye başkanı olarak görmek istediğini belirtti.

EDİRNE

Edirne'de de ibre CHP'den yana. Bu ilde yaşayan vatandaşların yüzde 46,1'i tercihini CHP'den yana kullanacağını açıkladı. AK Parti yüzde 32,5'lik kesimin desteğini alırken, MHP'yi destekleyenlerin oranı yüzde 6,3'te kaldı.

Edirne seçmeninin yüzde 35'i Hamdi Sedefçi'yi belediye başkanı olarak görmek istiyor.

İLÇELER

- Kırklareli'nin önemli ilçelerinden Lüleburgaz'da da vatandaşların yüzde 51,7'si tercihini CHP'den yana kullandı.

- Tekirdağ Çorlu'da da CHP'nin üstünlüğü göze çarpıyor. Bu ilçeden yaşayanların yüzde 42'si tercihini CHP'den yana kullandı.

-Edirne Keşan'da da CHP'nin ezici üstünlüğü göza çarpıyor. Bu ilçede yaşayanların yüzde 47,5'i CHP'nin adayını destekleyeceğini açıkladı.YAZETE

Bu haber toplam 3910 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri