Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Efes Pilsen şimdi ne yapacak?

07.01.2011 19:49
Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu'nun aldığı karara göre, alkollü içecek markaları artık spor kulüplerine isim veremeyecek.

Türkiyede basketbolun köklü ekiplerinden Efes Pilsen büyük sıkıntıda...

Resmi gazetede yayınlanan karara göre, bundan sonra alkollü içecek markaları spor kulüplerine isim veremeyecek. Bu karar neticesinden Efes Pilsen Kulübü 1 yıl içinde ismini ve logosunu değiştirmek zorunda.

Efes Pilsen Kulübü yetkililerinin bugün yapacakları toplantıda nasıl bir karar alacakları merak konusu.

Lacivert-beyazlılar daha önce bu konuyla ilgili olarak böyle bir kararın çıkması sonucunda basketboldan çekileceklerini dile getirmişlerdi. Efes Pilsen'in önünde bulunan diğer alternatif Efes ismiyle bir başka kulüple birleşerek yoluna devam etmesi...

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Her çeşit alkollü içkinin televizyon, kablolu yayın, radyo ve kamu yayın araçlarıyla reklamının yapılması yasak olacak. Çocukları ve gençleri hedef alarak ve sportif faaliyetler ile bağlantı kurulmak suretiyle reklam yapılamayacak.

Alkollü içki satışı, ambalajı, sunumu ve tanıtımlarında, din, ırk, bayrak, siyasi parti, teşekkül, dernek ve vakıflar ile spor kulüpleri ve takımlarının amblem, flama, sembol ve diğer alametleri ile spor içerikli ifade, şekil ve semboller kullanılamayacak.

Alkollü içki markaları ile spor içerikli her türlü faaliyet, hizmet ve organizasyonlar ve şirket şeklindeki yapılanmalar da dahil olmak üzere, spor kulüpleri ile takımlarının isim ve tanıtımlarında alkollü içki markalarını çağrıştıran isim, logo, amblem ve işaretler kullanılamayacak.

Yönetmeliğe eklenen bir geçici madde ile bu hususlara ilişkin aykırılıklar, bugünden itibaren 1 yıl içerisinde giderilecek."
 

Bu haber toplam 1936 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri