Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Efkan Ala ile Erdoğan'ın yaşadığı ilginç olay

29.12.2013 08:33
Yeni kabineye İçişleri Bakanı olarak giren Efkan Ala ile Başbakan Erdoğan arasında geçen olay sosyal medyada konuşuluyor

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile birlikte 3 bakanın istifa etmesi üzerine kabine revizyonu beklenenden önce gerçekleşti ve yeni kabineye 10 yeni bakan atandı.

ERDOĞAN'LA EFKAN ALA'NIN YAŞADIĞI OLAY

Yeni kabinenin en ilgi çeken ismi dekuşkusuz İçişleri Bakanı olan Efkan Ala oldu. Efkan Ala'nın Batman Valisi olarak görev yaptığı Batman'da, Tayyip Erdoğan ile aralarında yaşanan ilginç olayın anlatıldığı eski bir köşe yazısı şu sıralar sosyal medyada yeniden konuşulmaya başlandı. 

YAVUZ DONAT YAZMIŞTI

Sabah yazarı Yavuz Donat, Efkan Ala'nın, Başbakanlık Müsteşarı olduğu dönemde bir yazı kaleme almıştı. Yavuz Donat'ın eski yazısı şimdilerde sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor. 

İŞTE O YAZI

"Bir zamanlar... Recep Tayyip Erdoğan "Siirt'e gidecekti". Siirt Havalanı uçağın inişine uygun değildi. En yakın havalanı neresi?.. Batman. Tayyip Bey de "Öyleyse Batman'a inelim" dedi. Asker iniş izni vermedi... Öyle ya.. O zaman orası askeri havalanıydı.. Asker izin vermedikçe "Sivil uçak inemezdi".. Erdoğan da sivil olduğuna göre.. "Hemşehrim yassah!.. İnemezsin!" Batman Valisi devreye girdi. Ağırlığını koydu: 

Eğer Mülki İdare Amiri ben isem.. Bu uçak, bu havalanına inecek!. Ve Tayyip Bey'in uçağına "İniş izni verildi" Batman Valisi kimmiydi? Efkan Ala..

Bu haber toplam 4482 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri