Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Ekmek Teknesi' dizisiyle ilgili şok iddia!

06.06.2012 13:11
2002 yılında ATV'de yayınlanmaya başlayan, o dönemde milyonların izlediği 'Ekmek Teknesi' adlı diziyle ilgili şok bir iddia ortaya atıldı.

Ekmek Teknesi adlı dizinin, 2004 yılında ATV kanalındaki yayınına son verilmiş, dizi bu sebeple Show tv'ye geçmiş ve 1 yıl sonra da tamamen bitmişti.

Dizinin başrol oyuncularından olan 'Heredot Cevdet ' rolündeki Hasan Kaçan, dün twitter hesabından diziye ATV'de neden son verildiğini açıkladı.

Kaçan, attığı tweetlerde diziyi, Heredot Cevdet'in yani kendisinin anlattığı dini hikayeler yüzünden, bazı paşaların kaldırttığını iddia etti. Kendilerine sebep olarak ise; 'anlattığınız dini hikayelerden izleyicilerimiz rahatsız oluyor' denildiğini ancak o 'izleyicilerin' kim olduğunu daha sonradan öğrendiğini belirtti.

Hasan Kaçan'ın dün attığı bu tweet'lerin ardından akıllara, bir süre önce gündeme gelen, 28 Şubat dönemindeki askerlerin, bazı dizilere yaptığı müdahaleler geldi.

'Postmodern Darbe' olarak anılan 28 Şubat döneminde askerler tarafından kurulan Batı Çalışma Grubu'nun "Süper Baba", "Bizim Aile" ve "Yazlıkçılar" gibi dönemin sevilen televizyon dizilerini "psikolojik harekat" amacıyla kullanmak istediği ortaya çıkmıştı.

 

Bu haber toplam 9392 defa okunmuştur
korku en kalıcı hastalık cesaretse cenabı hakkın sana takdim ettiği mada
recep kozlucalı ... ULUBEY
kıymetli okuyucu kardeşlerim yıllar önce cesur acıklamalarından dolayı hasan abiye teşekkürlerimi ifade edip sevgilerimi göndermiştim eğer okuma fırsatı olursa kendisinden AllAH razı olsun kardeşlerim hic endişeniz olmasın şuanki var olan hükümetimizden de ALLAH razı olsun artık Ailemizle sevdiklerimizle oturup keyifle televizyonumuzu seyir edebiliyoruz alkol sigara vb ahlak dışı diziler sistemin kralaştırdığı para babalarının arka bahcesi değildir artık güzelim memleketim
06 Ocak 2016 Çarşamba 18:58
Beğendim (4)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
ALLAHA ŞÜKÜR
recep kozlucalı
kıymetli hasan abiye yıllar sonra da olsa cesur acıklamasından dolayı teşekkür ederim o döneme yani 200li yıllarda televizyon dünyasına ait benim de kafamda bir takım soru işaretleri oluşmuştu örnek veriyorum cok ama cok izlenen bir dizi bizim ülkemizde neden yayından kaldırılır diye kendime aileme yakın cevreme sorardım cevabını da bulurdum zor olmazdı yani bizim ülkemizde yüce MEVLAYA KARŞI bir isteksizlik var bunu ben dahil herkez biliyor ama böyle düşünenlere karşı verebilecek benimde ALLAHINı bilen seven biri olarak o cahil abu cehil zihniyetlerine karşı verebileceğim cevabım 1 belli 2nci kim yani sizler istesenizde istemesenizde ALLAH varlığıyla kalplerde birinciliği ile beyinler de dir bir dönem büyük bir keyifle izlerdim 90 yılların dizisi bizimkiler adamlar bu diziye bile el atmışlar senaristlerle görüşüp şu şöyle olacak bu böyle olacak diye yönlendirmişler son olarak aksamları keyifle izlediğimiz bir dizi varmı kaldımı hep yarışma kardeşim sevgilerimle
14 Haziran 2013 Cuma 16:28
Beğendim (6)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri