Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ekmeleddin İhsanoğlu MHP'den aday

07.04.2015 11:20
MHP, Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP ile birlikte "çatı aday" olarak belirlediği Ekmeleddin İhsanoğlu'nu milletvekili adayı gösterecek

Aday listelerinin YSK’ya verilmesine az bir zaman kala MHP’nin sürpriz adayı ortaya çıktı. MHP, Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP ile birlikte "çatı aday"olarak belirlediği Ekmeleddin İhsanoğlu’nu aday gösterecek.

MHP'NİN KAPILARI EKMELEDDİN'E AÇIK

MHP kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında İhsanoğlu partiye gelerek MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye desteğinden dolayı teşekkür etti. Bahçeli, özel görüşmede İhsanoğlu’na, siyaseti düşünmesi durumunda MHP’nin kapılarının kendisine açık olduğunu söyledi ve davette bulundu. İhsanoğlu da bu davet için teşekkür etti.

BAŞVURUSUNU YAPTI

Aday adaylığı süreci başladığında İhsanoğlu’nun ismi bir kez daha gündeme geldi. İhsanoğlu adaylık için gerekli belgeleri tamamlayıp başvurusunu yaptı ancak Bahçeli’den, bir süre adaylığının açıklanmamasını talep etti. İhsanoğlu, yurtdışında bir ödül alacağını belirterek, adaylığının daha sonra açıklanmasını istedi. Bunun üzerine Bahçeli, temayül yoklamasına İhsanoğlu’nun adını koymadı ve ismin dışarı sızmaması için kurmaylarına kesin talimat verdi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP ve MHP’nin ‘çatı aday’ı olan Ekmeleddin İhsanoğlu CHP ve MHP’ye ziyaretlerde bulunmuştu.

İSTANBUL'DAN ADAY GÖSTERİLECEK

İhsanoğlu’nun İstanbul’dan aday gösterileceği, büyük olasılıkla 2. Bölge’de listenin başına konulacağı öğrenildi. Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesindeki Bahçeli-Kılıçdaroğlugörüşmesinin ardından Bahçeli, ismin Kılıçdaroğlu tarafından önerildiğini, kendisinin de kabul ettiğini açıklamıştı. Kulislerde ise İhsanoğlu’nun MHP’nin formülü olduğu ancak CHP tabanının tepki göstermemesi için, ilk kez CHP tarafından telaffuz iddiaları konuşulmuştu.

Bu haber toplam 1102 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri