Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ekmeleddin İhsanoğlu: Oruç olmasaydım içerdim

02.07.2014 12:22
Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Nevşehir ziyareti sırasında Aslanlı Çeşme'ye de gitti. Çeşmede ellerini yıkayan İhsanoğlu, "Oruç olmasaydım içerdim" dedi.

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Nevşehir'e geldi.

ALEVİ DEDELERİ TARAFINDAN KARŞILANDI

Sabah saatlerinde Nevşehir’in Hacı Bektaş ilçesine gelen MHP ve CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Ekmelettin İhsanoğlu, Cumhuriyet Meydanı’nda bazı CHP milletvekilleri, İstanbul Kartal Belediye Başkanı Atunok Öz, Hacı Bektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, CHP ve MHP il başkanları, alevi dedeleri, bazı sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

MERMER GÜVERCİN HEYKELİ HEDİYE EDİLDİ

Gazetecilerin büyük ilgi gösterdiği İhsanoğlu, Hacı Bektaş’a gelişi sırasında izdihama neden olurken, konuşacağı kürsüye ilerleyişi sırasında vatandaşlarla tek tek tokalaştı. Konuşmasının ardından İhsanoğlu’na alevi dedeleri tarafından çeşitli hediyeler verildi. Hacı Bektaş belediye başkanı Selmapakoğlu da İhsanoğlu’na dostluk ve barışı simgeleyen mermer bir güvecin heykeli hediye etti.

"ORUÇLU OLMASAYDIM İÇERDİM DE"

İhsanoğlu daha sonra Hacı Bektaş-ı Veli’nin türbesinin de içinde bulunduğu Hacı Bektaş-ı Veli müzesine geçti. Burada müze hakkında yetkililerden bilgi alan İhsanoğlu, Aslanlı Çeşme'de ellerini yıkadı. İhsanoğlu, “Oruç olmasaydım içerdim de” dedi.

Bu haber toplam 3724 defa okunmuştur
durmak yola (!) devam
ekrem bey
aslan hoca kim tutar seni yaslaaaan!
02 Temmuz 2014 Çarşamba 16:07
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri