Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ekonominin zirvesi ABD'de temaslarda

05.03.2015 00:42
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ABD temasları sürüyor. Davutoğlu ve beraberindeki heyet, yatırımcılarla bir araya geldi.
Türk ekonomisinin patronlarının ABD temasları sürüyor! Başbakan Davutoğlu ve beraberindeki Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Goldman Sachs Bankası'nın doğdudan yatırımcılarıyla bir araya geldi.
 
Birleşmiş Milletler (BM) ve uluslararası finans çevreleriyle görüşmelerde bulunmak üzere New York’ta bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Goldman-Sachs bankasının doğrudan yatırımcılarıyla öğle yemeğinde bir araya geldi. Goldman Sachs’teki toplantıya Davutoğlu’na Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Maliye Bakanı Mehmet Şimşek eşlik etti.

ali-babacin.jpg

DAVUTOĞLU'NUN TEMASLARI 
 
Davutoğlu’nun daha sonra Türk-Amerikan Konseyi Başkanı Howard Beasey ile görüşecek. Citibank Kurumsal Yatırımcıları ile akşam yemeğinde bir araya gelecek olan Davutoğlu’nun daha sonra Türk-Amerikan Dernekleri Yöneticileri ile bir araya gelmesi bekleniyor.
 
NEWYORK TEMASLARI 
 
New York temasları kapsamında BM Genel Sekreteri Ban Ki-Mun ile de bir görüşme gerçekleştirecek olan Davutoğlu; Kıbrıs, Suriye, Irak ile IŞİD tehdidi ve Ukrayna başta olmak üzere, bölgesel ve küresel konulara ilişkin gelişmeleri, Türkiye’nin 2016’da ev sahipliği yapacağı Dünya İnsani Zirvesi dahil olmak üzere BM ile ortaklaşa yürütülen projeleri ele alacak. 
 
Başbakan Davutoğlu, BM Genel Kurulu Başkanı Sam Kutesa’nın daveti üzerine BM’de Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlendirilmesi temalı yüksek düzeyli etkinliğe ide katılacak ve Birleşmiş Milletler toplantısında konuşma yapacak. Davutoğlu’nun ayrıca ABD’nin önde gelen düşünce kuruluşlarından Dış İlişkiler Konseyi’nin (Council on Foreign Relations-CFR) yıllık Kurumsal Toplantısı’na onur konuğu olarak katılarak bir konuşma yapması bekleniyor.
 
Davutoğlu’na New York ziyaretinde eşi Sare Davutoğlu ile Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek eşlik ediyor.
Bu haber toplam 2232 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri