Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ekrem Dumanlı Başbakan'a Yezid mi dedi?

20.01.2014 13:10
Zaman'ın tepe ismi Ekrem Dumanlı'nın Samanyolu Haber'deki bir programda Başbakan'a Yezid dediği öne sürüldü. Dumanlı açıklama yaptı.

İNTERNET HABER - AK PARTİ İLE Cemaat arasındaki savaşta artık 'söylenmemiş sözler' üzerinden de karalama kampanyaları başladı.

Bunun son örneğini Zaman Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlıyaşıyor. S-Haber'de katıldığı bir programda Haşhaşi mevzusunu anlatırken Yezid'den örnek verince kıyamet koptu. 

Ekrem Dumanlı'nın Başbakan Erdoğan'ı "Yezid'e benzettiği" iddiaları alıp başını gitti. Dumanlı bugün köşesinden işin aslını sitemkar bir dille açıkladı. 

YEZİD DEDİ Mİ? 

“Haşhaşiler” lafının yanlışlığını anlatırken tarihin kes-yapıştır mantığıyla bugüne taşınamayacağını söyledim. Siyasî merkezde bulunanların bazen sosyal merkezdeki dinamizmden rahatsız olabileceğini, bunun tarih boyunca sıkıntılara yol açtığını ve açabileceğini ifade ederek umera ile ulema arasında goygoycu bir zümrenin kimi zamanlaf taşıyacağını, fitne çıkaracağını örneklerle arz ettim. 

Bu örneklerden biri de Yezid idi. Yezid’in goygoycular tarafından doldurula doldurula büyük bir suça itildiğini, Kerbela’ya kadar yaptıklarının heba olduğunu anlattım. Maksadım goygoycular; yani kraldan çok kralcılık yapıp kardeşi kardeşe kırdıranlar.

BEN KİMSEYE YEZİD DEMEDİM!

Gel gör ki kardeşliğin Kerbela’lar yaşamaması dileğiyle verdiğim bir örneği “Başbakan’a Yezid dedi” diye sundu birileri. Gel de üzülme. Ben hiç kimseye Yezid demedim.Hedefim goygoycuların çıkardığı ve sürekli harladığı fitne ateşi. İşte tam da bu söylediğim davranış biçimi (goygoyculuk) hükmünü icra etti ve söylenmemiş sözler üzerinden tevil ve tefsirlere başvurarak bir imaj çalışmasına başladılar. Goygoyculuk dediğimiz şey tam da budur!

SÖYLENMEMİŞ SÖZ BİLE KIRICI OLUYOR

Tabii bu arada olan, iki arada bir derede kalan masum kitlelere oluyor. İşte o masum kitlenin hüznü beni üzüntüye sevk etti. Demek ki söylenmemiş bir söz bile ne kadar kırıcı olabiliyor. Ya söylenmiş laflar? Çete, in, maşa, örgüt... Ve hepsinden acısı “Haşhaşiler”. Bu kadar ah almaya gerek var mı Allah aşkına!

ınternethaber

Bu haber toplam 1470 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri