Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ekrem Dumanlı: Bize sempati besleyen askerler öfkeyle darbe yapmış olabilir

22.08.2016 16:59
Ekrem Dumanlı bugünkü yazısında, 'Darbeyi bize sempati ile bakan insanlar günlük öfke ve telaş ile yapmış olabilir. Darbeyi gerçekleştiren bu insanlar cemaatin tümünü temsil etmez' ifadelerini kullandı.

Darbenin arkasında FETÖ'nün olduğunun ortaya çıkmasının ardından binlerce itiraf gelmeye başladı. Bu itiraflardan biri de FETÖ'nün medya imamı Ekrem Dumanlı'dan geldi. Dumanlı bugünkü yazısında özetle şunu söylüyor: "Darbeyi bize sempati ile bakan insanlar günlük öfke ve telaş ile yapmış olabilir. Darbeyi gerçekleştiren bu insanlar cemaatin tümünü temsil etmez." Dumanlı yazısında darbeden bir gün önce Fetullah Gülen ile görüşen Adil Öksüz'den ve binlerce itirafçıdan tek kelime bahsetmemesi dikkat çekti.

DUMANLI İTİRAF ETTİ

Türkiye FETÖ darbesini konuşurken Fetullahçı alçaklardan itiraflar gelmeye başladı. Bülent Keneş, Emre Uslu, Faruk Mercan ve Tuncay Opçin gibi FETÖ yazarları ilk günden bu yana darbeyi açık açık desteklerken, savcılık ifadeleri, Akıncılar Üssü'nde yakalanan darbenin imamı Adil Öksüz'ün Pensilvanya gezileri, tankın içinden çıkan Fetullahçı polisler, darbeye bilişim desteği veren FETÖ'cü teknisyenler, FETÖ listesinde yeralan askerlerin tamamının darbeye karışması, Fetullah Gülen'in darbe karşıtı halka iftiralar yağdırması ve binlerce delil darbenin arkasında Pensilvanya'nın olduğunu tanıtlıyordu. Bugün bir itiraf da Ekrem Dumanlı'dan geldi.

DUMANLI: DARBEYİ BİZE SEMPATİYLE BAKAN ASKERLER YAPMIŞ OLABİLİR!

Yüzlerce itirafçı pişmanlık yasasından yararlanmak için darbe ile Fetullah Gülen bağlantısını ortaya koyarken Bugün Ekrem Dumanlı'dan da bir itiraf geldi. Dumanlı bugünkü yazısında şu cümleler oldukça dikkat çekiciydi.

"BU RİSK HER ZAMAN SÖZ KONUSU"

"Cemaate sempati duyan bazı kişiler bu darbenin bir parçası haline getirilmiş olabilir mi? Maalesef bu risk her zaman sözkonusu.

DARBEYİ BİZİMKİLER YAPMIŞ OLABİLİR AMA BİZİ BAĞLAMAZ!

Darbenin arkasında Pensilvanya'nın olduğunu kanıtlayan binlerce delile görmezden gelerek okurlarını ve FETÖ'nün beyni yıkanmış müridlerini kandırmaya devam eden Ekrem Dumanlı,"darbeyi bizimkiler yapmış olabilir ama cemaatin tamamını bağlamaz" diyerek darbeyi itiraf eden Fetullahçılar kervanına katılıyor:

"Meselelere kuşatıcı bir nazarla bakamayan ve günlük telaş ve öfke ile hareket eden bazı kişilerin bazı kişilerin bu uğursuz girişimle bağının olması cemaatin duruşunu değiştirmez. Manipulasyonlara maruz kalmış kişilerin cezasını sayısı milyonları aşan bu topluluk ödemez."

 
Bu haber toplam 1200 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri