Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ekrem Dumanlı geri vites yaptı

02.09.2015 18:23
Canlı yayında "Ya adam gibi gidecek. Ya da gitmek zorunda kalacak" sözleriyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tehdit ettiği iddia edilen Ekrem Dumanlı geri vites yaptı.
Koza İpek Grubu'na bağlı Kanaltürk televizyonunda canlı yayına katılan Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'yi kastederek "Bir şekilde gidecek. Seçim önemli değil' diyerek açıkça tehdit etmişti.

Ekrem Dumanlı, "Ya adam gibi gider. Ya da gitmek zorunda kalır.. Böyle olur mu? Gider abicim gider" diyerek de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tehdit ettiği iddia edilmişti.

 

 

TWİTTER'DAN AÇIKLAMA YAPTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tehdit etmesinden dolayı eleştiri yağmuruna tutulan Ekrem Dumanlı Twitter hesabından açıklama yaparak, "Ben 12 Eylül zulmünü anlattım, yandaş bunu Cumhurbaşkanı'na hakaret diye çarpıtıyor. Ya hiç anlamamışlar; ya da çarpıtıyorlar İnsaf yahu!" dedi.

AVUKATI DA AÇIKLAMA YAPTI

Konuyla ilgili olarak Ekrem Dumanlı'nın avukatı Ali Odabaş da bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Müvekkilimin bir televizyon programında sarf ettiği sözler, malum medya tarafından, kendisinin kastetmediği anlamlar yüklenerek kamuoyu aldatılarak kara propaganda yapılmaktadır.

Müvekkilim konuşmasında 12 Eylül darbesinden ve bu dönemde yaşanan acı olaylardan bahsetmiştir. İnsanların yaşlı-genç, sağcı-solcu demeden baskıya maruz kaldıkları, işkencelere uğradıkları, ve herkesin ümidinin kalmadığı “Bu artık kâbus gibi çöktü, bu bir daha gitmez” denildiği bir dönemde dahi, bu millet kendini silkelemiş ve hiç gitmeyecek, hiç bitmeyecek zannedilen darbe döneminin temsilcilerini “milli irade yoluyla” alaşağı etmişlerdir.

Darbe döneminde bile ilk seçimde iradesini ortaya koyarak, rayından çıkmış demokrasiyi tekrar rayına oturtmuş bir milletin, yine seçimler yoluyla iradesini ortaya koyacağından bahsetmektedir. Demokrasiye vurgu yapılırken ve 12 Eylül darbesinin nasıl bir kabusa dönüştüğü anlatılırken söylenen sözleri Tayyip Erdoğan'a bağlamak ya anlayış kıtlığına yahut çarpıtma gayretine dayanmaktadır.

Malum medya bu iftira ve çarpıtma ile aslında müvekkilimin sözlerini değil, önümüzdeki seçimlerde sandığa yansıyacak milli iradeyi tehdit olarak görmektedir ve bu düşüncesini açık etmektedir.

Haber 10

Bu haber toplam 1556 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri