Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ekrem Dumanlı'dan 28 Subat'a övgü

13.01.2014 11:12
Ekrem Dumanlı geçmiş yıllarla bugünün mukayesesini yaparak darbe dönemlerinde bile "bu kadarını görmemiştik. Adamlar bizimkilerden daha beyefendi çıktı" dedi.

Türkiye'nin son yıllarda kaybettiği nimetleri ve dostlukları sıralayan Ekrem Dumanlı, "devlet gücünün getirdiği hükümranlık en uzaktan en yakına kadar herkesi tedirgin etti." diyerek AK Parti'yi eleştirdi. 

Ekrem Dumanlı Zaman Gazetesi'ndeki bugünkü yazısında yaşanan süreçleri anlatarak "28 Şubat’ta da, 27 Nisan’da da, Ergenekon’da da hiç bu kadar nezaket dışı ifadeler görmemiştik. Adamlar bizimkilerden daha beyefendi çıktı. Gel de kahrolma! " diyor. 

İşte Dumanlı'nın yazısından çarpıcı başlıklar:

YENİ BİR PARALEL DEVLET PROJESİ

Çok ilginç; paralel devlet diye suçlamalar yapanları dinlediğinizde yeni bir paralel devlet projesi ile karşı karşıya kaldığınızı anlıyorsunuz. Bu resmen parti devletidir. Aynen tek parti yönetiminde olduğu gibi her şeyi partiye havale etmek, il ve ilçe teşkilatları, kadın ve gençlik kollarının karar mekanizmasında etkin rol oynamasını sağlamak, bir çeşit parti devleti özlemini çağrıştırıyor. Konuşmalardan çıkan sonuç bu! Eminim AK Parti tabanı da İsmet Paşa zamanından kalma 1940’ların parti devlet modeline razı olmaz, olmayacaktır.Türkiye’nin ne paralel devlete, ne de parti devletine ihtiyacı var. Alelacele uydurulmuş kavramların istikbale yansıyan mahzurlarını anlamak için ‘Aynştayn’ olmaya gerek yok. 

ADAMLAR BİZİMKİLERDEN BEYEFENDİ ÇIKTI

Bazı dost ve kardeş medyada yer alan ifadelere bakınca gerçekten büyük üzüntü duyuyorsunuz. Sosyal medyadaki ne idüğü belirsiz saldırılardan bahsetmiyorum; gazetelere yansıyan, editör eli değmiş evrak-ı perişandaki vahşi tarzı kastediyorum. Bir arkadaşıma rica ettim; uzun zamandan beri devam eden bu hakaretamiz; hatta bazen küfürbaz gazeteciliği derlemeye başladı. Yalan haberleri de. İftira dolu bilgileri de. Alt alta yazınca karşıma korkunç bir tablo çıkıyor ve bizim gazete çok beyefendi kalıyor. Kalsın n’apalım.

Sarf edilen sözler tarihe geçecek, birileri bir gün mutlaka çok utanacak; hatta belki de helalleşmeden öbür aleme kalacak yalan ve iftiranın hesabı kendilerinden sorulacak. İtiraf etmek zorundayım ki 28 Şubat’ta da, 27 Nisan’da da, Ergenekon’da da hiç bu kadar nezaket dışı ifadeler görmemiştik. Adamlar bizimkilerden daha beyefendi çıktı. Gel de kahrolma!
 

Bu haber toplam 2330 defa okunmuştur
doğru
saga
Dumanlı haklı, 28 Şubat'ta Gülen ve ekibine ne yapıldı ki? Başörtüsü onların problemi olmadığı için onları ilgilendirmedi. Diğer cemaatlerin üzerine gidirlirken onlar boşalan alanda at koşturdu ve semrildi. Haklı 28 Şubat'ın kazananı onlardı.
13 Ocak 2014 Pazartesi 22:57
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri