Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ekrem Tosun'dan Kılıçdaroğlu'na cevap

07 Şubat 2009 / 17:26
CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirdiği Ekrem Tosun yazılı açıklamayla iddiaları yalanladı.
CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Ekrem Tosun kim?" sorusu ile gündeme gelen ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la ilgisi olduğu iddia edilen Ekrem Tosun iddialara yazılı bir açıklamayla cevap verdi.

Açıklamada şöyle denildi:

Son günlerde Sayın Kemal Kılıçdaroğlu şahsımın ismini zikrederek kamuoyunda esrarengiz bir hava yaratmaya çalışmaktadır. 1995 yılından beri Atasay Grubu şirketlerinin Mali Müşavirliği görevini yürütmekteyim. Bugüne kadar, ne Sayın Başbakan ne Kılıçdaroğlu ne de herhangi bir siyasiyi ile tanışıklığım olmuştur. Ancak Sayın Kılıçdaroğlu'nun ismimi gündeme getirerek kamuoyunu yanıltılmak istediğini görmüş bulunuyorum.

Sayın Kılıçdaroğlunun elindeki belge ve bilginin özetinin şu olduğunu tahmin etmekteyim: Mali Müşavirliğini yürüttüğüm şirketlerden birisi, Bilal Erdoğan, Sema Erdoğan, Atasay Kamer, Simay Kamer ve Çiğdem Kamer'in ortak olduğu Atagold'dur. Şirket yıllık genel kurul toplantılarında temsille sınırlı olmak kaydıyla, kendilerinin yurtdışında yaşıyor olmalarından dolayı Sayın Bilal Erdoğan ve Sema Erdoğan adına oy kullanmaktayım.

Kanunlar nezdinde hiçbir sorunu olmayan bu durumu Sayın Kılıçdaroğlu suçmuş gibi göstermeye çalışmaktadır. Çalışmalarımı gayrı kanuni ve suçmuş gibi kamuoyuna yansıtmaya çalışan Sayın Kılıçdaroğlu şahsımı da "karanlık işler yürüten" bir kişiymiş gibi basına lanse etmeye çalışmıştır. Tüm hukuki haklarımı saklı tutarak kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarım."

Kaynak: Ajanslar

Bu haber toplam 910 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri