Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ekşi'nin hatası CHP'ye pahalıya patladı

30.06.2011 19:34
Geçici Meclis Başkanı CHP'li Ekşi'nin yemin töreninde yaptığı hatayı Başbakan Erdoğan affetmedi.

Başbakan Tayyip Erdoğan milletvekili yemin töreninde Meclis'te bulunmasına rağmen Geçici Meclis Başkanı Oktay Ekşi'nin "Yok" diyerek tutanaklara geçirdiği hatayı affetmedi.

İlk grup konuşmasında, "Dürüstlük ile yalan ne zaman arkadaş oldu" diye soran Erdoğan yapılan hatanın CHP tarihine kara bir leke olarak geçtiğini savundu.

İŞTE TUTANAKLARA GEÇEN SÖZLER

TBMM'nın açılışı ve milletvekili yemin töreni başladıktan sonra Geçici Başkan Oktay Ekşi, Meclis Genel Kurulu Salonunda bulunan ancak yemin etmek için isimlerinin okunmasına karşın kürsüye çıkmayan Salih Fırat, Ahmet Toptaş, Ramis Topal, Süleyman Sencer Ayata, Sinan Aydın Aygün, Ayşe Gülsün Bilgehan, İzzet Çetin kürsüye çıkmayınca "Yok" dedi.

Tutanaklarda yemin etmek için kürsüye davet edilen yukarıdaki isimlerin karşısında "Yok" ifadesi yer aldı.

EKŞİ BÖYLE DÜZELTMEYE ÇALIŞTI

Uyarılar üzerine yanlışı fark eden Ekşi bu hatasını yemin töreninin sonunda yaptığı açıklama ile düzeltti. "Yok" dediği milletvekillerinin tek tek ismini okuyan Ekşi'nin bu düzeltmesi tutanaklara şöyle geçti:

"Sayın milletvekilleri, birleşimin başında, Genel Kurul salonunda bulundukları hâlde adları okunduğunda ant içmeyen sayın milletvekillerinin burada bulunmadıklarını sehven ifade etmiştim. Burada bulundukları hâlde bulunmadıklarını ifade ettiğim sayın milletvekillerinin adlarını okuyorum"

Ekşi'nin açıklamasına AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, "Ne gerek var?" diye tepki göstedi.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

İşte bu yaşanan manzara Başbakan Erdoğan'ın ilk grup konuşmasının da gündemindeydi. Meclis'te bulunmalarına karşın 'yokum' denilmesini "Bunu hangi dürüstlük anlayışının içine sığdırıyorsunuz. Dürüstlük kavramıyla yalan ne zamandan beri arkadaş oldular" diye tepkiyle karşılayan Erdoğan, "Bu durum anamuhalefetin tarihine kara bir leke olarak geçmiştir" dedi.

Bu haber toplam 2126 defa okunmuştur
Adam gibi adam....!
cicekdagili
Allah omrunu uzun ve bereketli,makaminda daim etsin....
01 Temmuz 2011 Cuma 08:38
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri