Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

EL-BEŞİR Kutlu Doğum programı

07.05.2011 15:04
Kutlu Doğum Haftası kapsamında Keçiören Çevre, Eğitim ve Kültür Derneği (Keçiören ÇEKÜD) tarafından organize edilen, “El-Beşir” (Müjdeleyici) isimli Peygamberi (SAV) Anma ve Anlama Programı yapıldı.

Kutlu Doğum Haftası kapsamında Keçiören Çevre, Eğitim ve Kültür Derneği (Keçiören ÇEKÜD) tarafından organize edilen, “El-Beşir” (Müjdeleyici) isimli Peygamberi (SAV) Anma ve Anlama Programı yapıldı.

26 Nisan 2011 Salı günü Anadolu Gösteri ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen programa yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

 

Müzik yönetmenliğini Ramazan Arman, sunuculuğunu ise Serdar Tuncer’in yaptığı anlamlı gecede, Prof. Dr. Kadir Özköse, “Hz. Peygamber’in Müjdelenmesi ve O’nun Müjdeledikleri” isimli bir sunum yaptı. Senai Demirci ise şiir ve anlatılarıyla geceye renk katarken, program sanatçı Veysel Dalsaldı’nın muhteşem tasavvuf konseriyle sona erdi.

 

“El-Beşir” programını büyük bir başarıyla tamamlayan Keçiören Çevre, Eğitim ve Kültür Derneği (Keçiören ÇEKÜD), geçtiğimiz yıllarda da El-Emin” ve “El-Muallim” isimli programlara imza atmıştı.

Keçiören Çevre, Eğitim ve Kültür Derneği (Keçiören ÇEKÜD) Başkanı Abdullah Deniz Kocamış, program hazırlıklarının aylar öncesinden başladığını, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da büyük bir ekip ile çok özverili ve planlı bir çalışma yürüterek, geceyi organize ettiklerini söyledi.

 

Başkan Kocamış, Kutlu Doğum etkinliklerinin yoğunlaştığı Nisan ayında; hazırladıkları özgün, özel ve kaliteli anma programları ile Hz. Muhammed’i (SAV) anma ve yeniden anlamanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Kocamış, Peygamber Efendimizin hem diğer peygamberler tarafından geleceğinin müjdelenmesi, hem de Peygamberimizin ümmetine müjdelediklerinin neler olduğuna ilişkin bir farkındalık oluşturmak için Peygamberimizin isimlerinden “El-Beşir”i tercih ettiklerini vurguladı. Başkan Kocamış, organize ettikleri bu program ile insanların gönüllerindeki peygamber aşkı kıvılcımlarını körüklemeyi, ortaya çıkarmayı, İslam’ın tüm insanlığa verdiği müjdeci, umut dolu mesajı anlatabilmeyi planladıklarını sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 3310 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri