Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Elçi: 'Darbe için kullanılacak tek kesim PKK'

18.10.2012 01:57
Diyarbakır Milletvekili Şerafettin Elçi, darbe yapılması için bir zemin oluşturulması gerektiğini belirterek, “Bugün kullanılacak tek kesim PKK. İrtica kullanılamaz hale geldi.” dedi.

KADEP Genel Bakanı ve Diyarbakır Milletvekili Şerafettin Elçi, darbe yapılması için bir zemin oluşturulması gerektiğini belirterek, “Bugün kullanılacak tek kesim PKK. İrtica kullanılamaz hale geldi.” dedi.

TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma 12 Eylül Alt Komisyonu, KADEP Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Şerafettin Elçi’yi dinledi. Elçi, darbecilerin her zaman kendileri için bir zemin oluşturması gerektiğini belirterek, “Bugün kullanılacak tek kesim PKK. İrtica kullanılamaz hale getirildi. O yüzden dikkatli olmak lazım.” diye konuştu. Elçi, darbelerin bir daha yaşanmaması için silahlı gücün dördüncü kuvvet olarak algılanmaması, Savunma Bakanlığı’na bağlanması gerektiğini vurguladı. Ordunun parlamentonun idari ve mali denetimi altına alınması gerektiğini kaydeden Elçi, “Aksi halde darbe tehlikesi her zaman devam eder.” ifadesini kullandı.

Cihan 

Bu haber toplam 1586 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri