Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Emekli paşalar cezaevinde kavga etti

20.07.2013 14:46
28 Şubat duruşması yaklaştıkça sanıklar arasında gerilim tırmanıyor. Cezaevinde bulunan Emekli Paşalardan Çevik Bir ile Çetin Saner birbirinin üzerine yürüdü.

Kamuoyunda ‘Çevik Bir ’i yakan belge’ olarak bilinen “Batı Çalışma Grubunun Raporlama Sistemi” Sincan Cezaevi'ni karıştırdı. İlk duruşması 2-6 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 28 Şubat davası öncesi revirde karşılaşan Dönemin Genelkurmay İstihbarat Başkanı Çetin Saner ile Çevik Bir arasında önce belge üzerinden karşılıklı atışma yaşandı. “Batı Çalışma Grubunun Raporlama Sistemi” belgesinde yer alan 6. maddeyi hatırlatan Saner, Çevik Bir’e “Benim sizinle hiç işim olmadı. Olamazdı da. Bu meselelerden, benim haberim yok, madem ben sizinleymişim raporlama sisteminde yer alan emri bana neden o dönem verdin” diye çıkıştı.

Milat'ta yer alan habere göre Çevik Bir’den “Bunu tartışmanın şimdi yeri ve zamanı değil” cevabını alan Saner Paşa, sinirlerine hakim olamadı. Önce Çevik Bir’e hakaret etti ardından üzerine yürüdü. Araya gardiyanların girmesi üzerine kısa süreliğine sakinleşen tarafların daha sonra yeniden tartışmaya devam ettikleri öğrenildi. Çevik Bir’in kendini savunarak, Saner Paşa’ya dil dökmeye başlaması üzerine yeniden tırmanan gerginlik, kavgaya dönüşmeden sona erdi.


 

Bu haber toplam 1326 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri