Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Emekli polisten cemaat bombaları: 400 bin kadro!

10.01.2015 01:12
Gülen cemaatine dair çarpıcı iddialarda bulunan Sabri Uzun, 'Cemaatin 6,5 milyon sempatizanı, 400 bin militanı var' dedi.

Kanal D ana haberde konuşan Emniyet İstihbarat Dairesi eski başkanı Sabri Uzun Cüneyt Özdemir'in sorularını yanıtladı. Gülen cemaatine dair çarpıcı iddialarda bulunan Uzun, 'Cemaatin 6,5 milyon sempatizanı, 400 bin militanı var' dedi.

Cemaatin kaset komploları ile güç kazandığını savunan Sabri Uzun, emniyet içindeki cemaatçi kadroların çalışma tarzını şöyle anlattı:

"KİMİ KASETE ÇEKMİŞLERSE O ŞAHSA GİDİP DERLER Kİ..."

Bunlar kimi çekmişse o şahsın kendisine bu keseti ulaştırılar. Sonra da derler ki bizim elimize sizinle ilgili böyle bir kaset geçti, hemen size getirdik, sizi seviyoruz sayıyoruz falan. Dolayısıyla bunlar hakkında bir şüphe kalmaz.

"BAYKAL KASETİNİ ÇEKİP BİR YETKİLİYE İZLETTİLER"

Baykal'ın evine kamere yerleştiren insanlar taltif edildi biz sürgün edildik. Bunlar kayıt yaptıktan sonra alıp bir yetkiliye götürüp izlertiyorlar. Ben o yetkilinin Başbakan olduğunu duymadım. O yetkiliye de bir kumpas kuruluyor orada. Karşımızdaki bir örgüt bir karargah aklıyla yönetiliyor.

"6 MİLYON SEMPATİZAN 400 BİN KADRO"

Belli bir ekonomik güce ulaşınca bir suç örgütüne dönüştüler. 6 milyon civarında sempatizanları olduğunu düşünüyorum. Ama onların içinde para veren ve devlette konumlanan kesimlerin ise sayısı ise 400 bin civarında bence. Dünyada böyle bir örgüt yoktur.

Bu haber toplam 2044 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri