Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Emeklilik yaşı yükselecek mi Kurtulmuş'tan açıklama

29.05.2017 14:30
Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş basın toplantısı düzenledi. Kurtulmuş, emeklilik yaşının yükseltilmeyeceğini açıkladı.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası basın toplantısında konuştu. Kurtulmuş'a sorulan sorular arasında emeklilik yaşının 72'ye yükseltileceği yönündeki tartışmalar vardı. Kurtulmuş, emeklilik yaşının yükseltilmesine ilişkin bir çalışma olmadığını söyledi.

Kurtulmuş, "Emeklilik yaşının yukarı çekilmesine ilişkin çalışma yok. Mevcut yasal düzenleme devam edecektir. Bakanlığın hedefi 2036'da kadınlarda 58, erkeklerde 60 yaşında emekliliğe imkan tanıyan bir düzenlemedir" dedi. 

AB İLE YENİ YOL HARİTASI

Türkiye dünyanın farklı coğrafyalarıyla çok taraflı ilişkilerini sürdüren ender ülkelerden biri. Türkiye AB ile başka konuları konuşurken esas mesele fasılların açıklamasıdır. 25 Mayıs'ta NATO zirvesi dolayısıyla Brüksel'de bu konu yeniden gündeme gelmiştir. Amaç tam üyelik çerçevesinde ilişkileri geliştirmektir. 

Bu haber toplam 1598 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri