Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çölaşan yine Erdoğan'a çattı

10.08.2011 01:29
Sözcü yazarı Emin Çölaşan Başbakan Erdoğan'la ilgili 'büyük kavga' çıkartacak sözler kullandı.

SEVGİLİ okuyucularım, şimdi bir de Suriye olayı yaşamaya başladık ve tam bir komediye dönüştü. Tayyip açıklama yaptı ve inanılmaz cümleler kullandı:

"Suriye bizim iç meselemiz!"

"Sabrımız taşmak üzere!"

"Dışişleri Bakanı’nı Suriye’ye gönderiyorum!"

Bak kardeşim, beğenelim veya beğenmeyelim, Suriye’deki kanlı olaylar o ülkenin iç meselesidir. Sen komşu ülke olarak orada olanlarla ilgilenirsin ama böyle sözler söylemeye hakkın yoktur. Adama gülerler!

Sabrın taşıyormuş, Esad’a uyarıda bulunacakmışsın!

Geçmiş olsun, çok geç kaldın! Adına Abdullah Ocalan denilen adam neredeyse ömrü boyunca Suriye’nin başkenti Şam’da yaşadı, Suriye Devleti’nin kanatları ve koruması altında örgütünü oradan yönetti.

Sen bir gün olsun Esad’a geçmiş olaylar konusunda baskı yapıp "Önce Türkiye’den özür dile" diyebildin mi? Bırak ona baskı yapmayı da bir yana, Türkiye’de ağzını bu konuda hiç açabildin mi?

Tam tersine, son olaylar başlayana kadar cani, hırsız ve diktatör Esad senin en yakın dostundu. Sen Suriye gezilerine çıkardın, o buralara gelirdi ve birbirinize övgüler düzerdiniz. Biz burada "Suriye önce Türkiye’den özür dilesin" dedikçe bıyık altından gülerdin.

"Dostumuz, kardeşimiz, komşumuz Suriye ile vizeleri kaldırdık" diye hava atar dururdun.

Abdullah’ın örgütü Suriye’de üslenmişti ve bilançoda sadece üniformalılardan (asker-polis) tam altı bin şehit verdik.

Bunlar olurken senin sabrının taştığına hiç tanık olmadık!
Şimdi diyorsun ki "Dışişleri Bakanı’nı salı günü

Suriye’ye göndereceğim."

Bu nasıl söz? Sen ilah mısın, tek adam mısın, diktatör müsün?

Ne demek "Göndereceğim!.. "

Hayır, olsa olsa "Gidecek" dersin.

Senin ağzından kısa süre önce çıkan bazı sözleri henüz unutmadık! Libya olayları başlamadan önce operet soytarısı kılıklı Kâddafi ile aranızda su sızmazdı.

Birbirinize yağ çekerdiniz.

Libya olayları başladıktan sonra NATO, Kaddafi’ye müdahale karan aldı. Sen o zaman bangır bangır bağırıyordun "NATO’nun Libya’da ne işi var" diye!.. Çünkü olacakları önceden göremiyordun.

Sonra baktın ki ABD ve AB müdahale edecek, bu kez 180 derece çark ettin. O kadar ki, bunların karargahının İzmir’de kurulmasına izin verdin ve isyancıların yanında yer aldın.

Geçenlerde Türkiye’den isyancılara 200 milyon dolar para gönderdin.

Türk milletinin vergileri böylece Libyalı isyancılara uçtu gitti! Ne bileyim, belki Suriyeli isyancılara da bir şeyler göndermiş veya gönderecek olabilirsin. O paraların hesabı senden bir gün sorulur.

Şimdi baktın ki ABD ve AB Suriye yönetimine ters çıkıyor, yine onların yanında yer alıp bir anda "Şahin(!)" kesildin! Posta koymaya, "Sabrımız taşıyor, Suriye bizim iç işimizdir" diye Esad’ı uyarmaya başladın!

Bu nasıl dış politikadır yaaa? Bizim dış politikamızı ABD ve AB mi belirler, yoksa biz kendimiz, ulusal çıkarlarımız doğrultusunda mı belirleriz?

Ne dersin Tayyip!

EMİN ÇÖLAAN - SÖZCÜ 

Bu haber toplam 3576 defa okunmuştur
NE DERSİN EMİN?
hasan Denizaşan
Nerelerden nereye uçtun. Hürriyetten bilmEm hangi gazeteye. Habername olmasa haberimizde olmaycaktı senden . ne dersin EMİN?
10 Ağustos 2011 Çarşamba 12:43
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
ALTI SIFIR NE OLDU
ali dağaşan
Çölaşan senişn başbakana hal paralardaki sıfırlar konusunda bir borcun var. Anladın değil mi?
10 Ağustos 2011 Çarşamba 12:41
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
boş verin bu hastalıklı fosilleri
özgür deniz
bu emin çölaşan hiç bir zaman ülkede bir çivi çakmış olanlara teşekkür etmedi kudurmuş gibi saldırdı hala da aynı.bunlarla uğraşmaya gerek yok savcı yakasına yapışsa böyleler hemen hasta oluyor kıpırdarsa ölecek oluyor bu sağlıksız kişiler boş verin bu hasta ruhlu fosilleri
10 Ağustos 2011 Çarşamba 12:30
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
AAAH AH ERDOĞAN AH
CONNECT
ADAM HAKLI YAW BU ERDOĞAN GELDİ ENFLASYONDA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUMUZ GİTTİ ESKİDEN HERKEŞ KAÇAK GÖÇMEN OLARAK YURTDIŞINA KAÇMAYA ÇALIŞIYOR DU BUNLARDA YOK ŞİMDİK NE KÖSEL DİLENCİ OLARAKTAN BİZİM ÜLKEMİZİN KARİKATÖRLERİ ÇIKIYORDU HASTANA KAPISINDA İÇERİ ALINMADIĞI İÇİN ÖLENLER DOĞUM YAPANLAR BENZİN ALMAZSAN HASTANEYE GÖTÜREMEYEN AMBULANSA BENZER ARAÇLAR ŞİMDİ NEREDELER ADAMI SENDEN ŞÜPELENDİM GİR LAN KODESE DİYEN GÜVENLİK ĞÜÇLERİ KARAKOLDA ŞNSANI GÜZELCE DÖVÜP GÜNLERCE NEZARETTE TUTAN GÜVENLİK GÜÇLERİMİZE NE OLDU YURT DIŞINDAN GELİŞMİŞ MEDENİ DOMOKRAATİK AFRUPADAN GELEN VE ÇARŞAF ÇARŞAF TÜRKİYEDE İNSAN HAKLARI İHLALLERİ RAPORU TUTAN O GÜZELİM AFRUPALI DOST !!!LARIMIZ NEREDELER AHH AH NEREDE O GÜNLERİMİZ HEP BU ERDOĞAN YÜZÜNDEN BUNLARDAN MAHRUM KALDIK AHH AH
10 Ağustos 2011 Çarşamba 01:54
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri