Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Emin Çölaşan'dan takdirlik skandal

02.07.2013 13:22
Sözcü Gazetesi Başyazarı Emin Çölaşan, bir öğrencinin şakasını köşesine gerçekmiş gibi taşıdı.

Sözcü Gazetesi Başyazarı Emin Çölaşan, gazetesinde yayınlanan 'Milli (!) Eğitim' başlıklı yazısında okulların millileşmekten çıkıp siyasete alet edildiğini iddia etmişti. Yeni Şafak'ın haberine göre, devlet okullarında öğrencilere verilen takdir belgenin adının İstanbul'da bir lisede 'Allah'ın Takdiri' olarak değiştirildiğini öne süren Çölaşan,köşesinde bir de belge yayınladı. Ancak belgeye dikkatli bakanlar, Sözcü'nün Başyazarı'nın fıkraları aratmayacak bir skandala imza attığını gördü. Belge üzerindeki mühür internette örnek mühür formatı olarak yayınlanan ve üzerinde T.C. Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü yazılı mühür örneğiydi.

LİSE YÖNETİCİLERİ GÜLDÜ

Bu takdir belgesinin İstanbul'daki Barboros Hayreddin Paşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nce öğrencilere verildiğini iddia eden Çölaşan, 'Demek ki Allah'ın takdiri ile okul yönetiminin takdiri şimdi aynı olmuş! Üstelik bu belgeyi verdikleri lise öğrencilerini 'Mübarek insan' olarak kayda geçiriyorlar. ifadelerini kullandı. Okul yöneticileri ise Çölaşan'ın iddialarının gerçekle hiç bir ilişkisi olmadığını, Çölaşan'ın bir öğrenci tarafından işletildiğini düşündüklerini kaydetti.

FACEBOOK'TA ŞAKA AMAÇLI YAYINLANMIŞ

Sözkonusu belgeye dikkatli bakılınca üzerindeki yazının okulla bir ilgisiolmadığının anlaşıldığını kaydeden okul yöneticileri, 'Google'a mühür yazılınca belge üzerindeki mührün ilk sırada çıktığını görebilirsiniz. Öğrenci de bilgisayar programını kullanarak sahte belgeyi düzenlemiş' şeklinde açıklama yaptı. Belgeyi hazırlayan F.Ü. isimli öğrencinin ise belgeyi Facebook'ta arkadaşlarına şaka yapmak amacıyla hazırladığı öğrenildi.

Bu haber toplam 8182 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri