Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Emin Pazarcı'dan CHP ve MHP'ye kötü haber

07.05.2015 00:54
A Haber'de canlı yayın programına katılan Akşam Gazetesi yazarı Emin Pazarcı, "Ana muhalefet partisi ve MHP tek başına iktidar olma iddiasında değil. Dolayısıyla koalisyondan bahsediyorlar ama bu da pek mümkün görünmüyor" dedi.

Seçimler öncesi muhalefet partileri arasında dillendirilen koalisyon iddialarını değerlendiren Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı, "Ana muhalefet partisi ve MHP tek başına iktidar olma iddiasında değil. Dolayısıyla koalisyondan bahsediyorlar ama bu da pek mümkün görünmüyor" dedi. 

Koalisyonun tek amacının başkanlık sisteminin önüne geçmek ve Erdoğan'ı engellemek olduğunu belirten Pazarcı, "Muhalefetin tüm seçim kampanyası bunun üzerine kurulu. CHP Erdoğan düşmanlığı adına sosyal demokrasiden, MHP de merhum Alparslan Türkeş'in dokuz ışık doktrininden vazgeçti. 'Paralel örgüt' ise Erdoğan düşmanlığı yüzünden dini terk etmiş durumda. Bu yapı ilerde başarılı olabilirse koalisyonu düşünüyor. Erdoğan da Cumhurbaşkanı olmanın gereğini yerine getiriyor ve meydanlarda halka sesleniyor. " diye konuştu. 

"Kılıçdaroğlu yapılabilirliği olmayan politikalarla övünüyor" ifadesini kullanan Pazarcı, "Bahçeli de pek farklı değil. Çözüm süreci ile ilgili bir projesi bile yok. Kendi tabanında tribünlere oynuyor." şeklinde konuştu. 

CEMİL BARLAS: KOALİSYONUN ASIL AMACI TÜRKİYE DÜŞMANLIĞI YAPMAK 

Haber X İnternet Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Cemil Barlas da, koalisyonun asıl amacının Türkiye düşmanlığı yapmak olduğunu ve muhalefetin gerçek olma sorunu yaşadığını söyledi. Barlas'a göre, muhalefetin siyaset yapmak gibi bir derdi yok, tek niyetleri kurumsal vesayet.

Bu haber toplam 1434 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri