Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Emniyet Müdürü Gözyaşlarına Boğuldu

05.05.2011 12:29
Başbakan’ın konvoyuna yapılan saldırıda şehit olan polis memuru Şahin için düzenlenen törende Kastamonu Emniyet Müdürü, gözyaşlarına hakim olamadı.

Başbakan’ın Kastamonu mitinginden dönen konvoya yapılan silahlı saldırıda şehit olan polis memuru Recep Şahin son yolculuğuna uğurlanıyor. Şehit Şahin için Kastamonu Emniyet Müdürlüğünde tören düzenlendi. Törene katılan Kastamonu Emniyet Müdürü Sami Uslu konuşmasını yaptığı sırada gözyaşlarına hakim olamadı.

Terörle hiçbir yere varılamayacağını söyleyen Uslu, konuşması süresinde ağladı.

İÇİŞLERİ BAKANI DA CENAZEDE

İçişleri Bakanı Osman Güneş, “Seçimler yaklaşırken demokrasiyi ağzından düşürmeyip, aslında öz halkından korkanlar, barış sözünü ağzından düşürmeyip çocukların eline molotof vererek, silah vererek dağlara salanlar bu sinsi emellerine asla ve asla uluşamayacaklardır. Bu kirli senaryoyu bu millet bozacaktır” dedi.

Kastamonu-Çankırı Karayolunda Başbakanlık Konvoyuna eskortluk eden polis otosuna saldırıda şehit olan polis memuru Recep Şahin için Kastamonu Emniyet Müdürlüğü'nde tören düzenlendi.

Törende konuşan İçişleri Bakanı Güneş, şehit polis memuru Şahin'e Allah'tan rahmet, ailesi, sevenleri ve emniyet teşkilatına da başsağlığı diledi.

Saldırıyı yapanların Türkiye'de kaos ortamı yaratmak istediklerini ifade eden Güneş, şöyle konuştu;:

“Bunu yapanlar ne istiyor? Bu hain saldırıyı organize edenler, onun gerisindekiler istiyorlar ki kaos olsun, ortalık gerilsin, halk öfkelensin, vatandaş huzursuz olsun daha ötesi böylece sinsi emellerine yol açılsın, bu vatan bölünsün, millet ayrıştırılsın... Bugüne kadar bu milletin üzerinde böyle çok sinsi planlar yapıldı, ama bu kahraman millet gerektiğinde evladını şehit verdi, analar evlatsız kaldı, kardeşlerimiz dul kaldı, evlatlarımız yetim kaldı, ama bu milleti bölmeye, bu vatanı bölmeye hiçbir şer odağının gücü yetmedi. Allah'ın izniyle yine yetmeyecek.

Seçimler yaklaşırken demokrasiyi ağzından düşürmeyip, aslında öz halkından korkanlar, barış sözünü ağzından düşürmeyip çocukların eline molotof vererek, silah vererek dağlara salanlar, bu sinsi emellerine asla ve asla uluşamayacaklardır. Bu kirli senaryoyu bu millet bozacaktır. Kesinlikle hem güvenlik birimleri, hem millet olarak bu sinsi oyuna asla gelmeyeceğiz. Sağ duyudan ve aklıselimden asla ayrılmayacağız. Biz devletiz, Türkiye Cumhuriyeti Devletiyiz, biz devlet olmanın ciddiyeti ve vakarı içinde hareket ederek bu sinsi planların üstesinden gelmeye de muktediriz.”

SALDIRIDA YARALANAN POLİS MEMURU KUŞ’UN DURUMU İSE İYİ

Kastamonu’daki polis otosuna yönelik saldırıda yaralanan polis memuru Metin Kuş’un, tedavi gördüğü hastanede bugün küçük bir operasyon geçireceği ve kafasında saçlı derideki yabancı cisimlerin çıkartılacağı öğrenildi.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Murat Bozkurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaralı polis memuru, 31 yaşındaki Metin Kuş’un dün akşam saatlerinde 112 ambulansıyla
Kastamonu’dan hastanelerine sevk edildiğini söyledi.

Kuş’a Ankara’ya gelmeden önce ilk müdahalenin ve tetkiklerin yapıldığını belirten Bozkurt, "Buraya geldiğinde genel durumu iyi ve bilinci açıktı. Kafada saçlı deride patlamaya bağlı yabancı cisimler vardı. İlk bakımı yapıldıktan sonra kontrol altına alındı"’ dedi.

Yaralı polis memurunun sağlık durumunun gayet iyi olduğunu vurgulayan Bozkurt, "Bugün küçük bir operasyonla kafasında saçlı derideki yabancı cisimler çıkartılacak" diye konuştu.

Kuş’un eşiyle telefonla görüştüğünü belirten Bozkurt, yakın akrabalarının yaralıyı ziyaret ettiğini ancak şimdi tedbiren ziyaret yasağı konulduğunu sözlerine ekledi. 

Bu haber toplam 1500 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri