Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu tokadın bedeli 10 TL

15.12.2011 18:53
Emniyet Şube Müdürü Murat Çetiner’e tokat atıp hakaret eden BDP Milletvekili Sebahat Tuncel hakkında açılan tazminat davasını kazanıldı.

Konya’da Polis Emeklileri Derneği, Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde geçen 21 Mart’taki Nevruz kutlamalarının ardından çıkan olaylarda Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Başkomiser Murat Çetiner’e tokat atıp hakaret eden BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel hakkında açtığı manevi tazminat davasını kazandı.

Konya 3’üncü Sulh Hukuk Mahkemesi, Tuncel’in 10 TL manevi tazminat ödemesine karar verdi.

Konya Polis Emeklileri Derneği Başkanı Recep Oğuz, dernek binasında yaptığı basın toplantısında BDP Milletvekili Sebahat Tuncel’in, Başkomiser Murat Çetiner’e tokat atmasının ardından Haziran ayında Tuncel hakkında, polislerin rencide olup, toplumda psikolojilerinin etkilendiği gerekçesiyle 10 TL’lik manevi tazminat davası açtıklarını belirtti.

10 TL Tazminat
Konya 3’üncü Sulh Hukuk Mahkemesi’nde görülen davanın 13 Aralık günü sonuçlandığı ve Tuncel’in 10 TL manevi tazminat ödemesine karar verildiğini ifade eden Oğuz, ”Milletvekiline verilen ceza sembolik bir cezadır. Sembolik de olsa haklı davamızın böyle sonuçlanması bizim için önemlidir. O olay polisleri toplum huzurda olumsuz etkilemiş ve psikolojilerini bozmuştur. Terörü lanetliyoruz ve ülkemizde teröre geçit yoktur” dedi.

Bu haber toplam 3306 defa okunmuştur
Daha Caydırıcı Olmalı
Seydi Ahmet TURAN
Bu milletvekilinin yaptığı edepsizlikten başka bişey değil, sen ne oluyorsunda polise ne curütle tokat atıyorsun.Senin tokat attığın polisde vatanını bayrağını ülkesini seven üstelik kürt kökenli inançlı bir vatansever.Amerikada ingilterede fransada etnik olarak çok farklı milletlerden insanlar yaşıyor o milletler adına spor dallarında birincilik alıyorlar milli takımlarında oynuyorlar.oralarda hiçbir etnik sorun yok, isviçrede 20 kanton 3 ayrı milletten oluşuyor birlikte yaşıyorlar hiçbir sorunları yok, sizin ise pkk nın siyasi uzantısı olrduğunuszu bilmeyen kalmadı kandilden apodan talimat al ülkeyi karıştır gençleri dağa çıkart tehdit ve şantajla oy alın meclise girin.sizin vatanseverlikle insanlıkla alakanız görülmüyor terör olmasaydı doğu güneydoğuya yatırımın haddi hesabı olmayacaktı.Yatırıma gidenleri yakıp yıkıp talan ediyorsunuz.adama derler ki sizin derdiniz üzüm yemek değil bağcıyı dövmek yeter artık kürt kökenliler bile sizden nefret eder hale geldi
16 Aralık 2011 Cuma 12:52
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri