Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Emniyet-yargı cuntasını Ağaoğlu deşifre eder!

09.01.2014 11:41
Cem Küçük, Ali Ağaoğlu’nun konuşması durumunda emniyet-yargı cuntasının tüm ilişkilerinin açığa çıkacağını belirtti.

Yeni Şafak yazarı Cem Küçük, bugünkü köşesinde 17 Aralıksüreciyle birlikte emniyet-yargı-medya arasındaki filmsenaristlerinin aklına gelmeyecek ilişkileri yazdı.

Bütün bu ilişkiler ağında kilit isim olarak Ali Ağaoğlu’nu işaret eden Küçük şu değerlendirmeyi yaptı:

SENARYO ÖNCEDEN YAZILMIŞ

“...Hepsini toparlarsak burada konuşması gereken kişi işadamı Ali Ağaoğlu'dur. Savcıların tatil masrafını ödeyen, Türkçe olimpiyatlarına sponsor olan Ağaoğlu konuştuğu an emniyet-yargı cuntasının bütün ilişkileri birer birer ortaya çıkar. Ali Ağaoğlu, Erdoğan Bayraktar, Kozanlı Ömer, polis şefleri, Zekeriya Öz. Bir de bunlar arasında gidip gelen ve koruyucu yazılar yazıp tweetler atan gazeteciler. Hükümete tuzaklar kuran, Erdoğan'ı hedefine oturtmuş bir yapıdan bahsediyoruz. Senaryoyu önceden yazmışlar, şimdi filmi çekme aşamasındaydılar.

2014 BTK YILI OLACAK

Ama hesaba katmadıkları çok şey vardı. Gerçi Başbakanlık Teftiş Kurulu (BTK) kayıtlarında bu ilişkilerin hepsi kayıtlı. Er ya da geç yargı önüne çıkacak cuntacı kliğin ilişkileri ortaya dökülünce resmi daha net olarak göreceğiz. Daha neler var da, biz şimdilik bu kadarını yazalım. 2014 yılı BTK yılı olacak. Bu ilişkiler ağına bakınca film senaristleri bu kadarını düşünebilir miydi acaba? Sormadan edemedim.”

Bu haber toplam 1810 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri