Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Emniyet’i Aygün hedef gösterdi

04.04.2015 13:17
Daha önce PKK’lılar için, “iyi arkadaşlar” diyen CHP’li Hüseyin Aygün’ün, Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın rehin alındığı sırada bir televizyon programında, “Berkin’i katleden polislerin adını bile bile savcıya göndermeyen İstanbul Emniyet Müdürlüğü’dür”

Geçtiğimiz günlerde DHKP-C’li Elif Sultan Kalsen tarafından İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne yönelik saldırıyla ilgili çok ilginç bir detay çıktı. 

Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesiyle sonuçlanan alçak terör eyleminin ilk saatlerinde CNN Türk canlı yayınına bağlanan CHP’li Hüseyin Aygün’ün “Bu olay kan dökülmeden çözülmeli. Eğer kan dökülürse herkes büyük bir yara alır. Berkin’i katleden polislerin adını bile bile savcıya göndermeyen İstanbul Emniyet Müdürlüğü’dür” diyerek, polis teşkilatını hedef gösterdiği ifadelerinden tam 27 saat sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne terör saldırısı gerçekleştiği tespit edildi. Aygün’ün tehditkâr sözlerinden sonra Emniyet’e bir saldırı gerçekleşmesi akıllarda soru işareti bıraktı. 

“EĞER KAN DÖKÜLÜRSE HERKES BÜYÜK BİR YARA ALIR!”

Yasadışı sol örgütlerin kontenjanından vekil olarak seçilen CHP’li Hüseyin Aygün, Kiraz’ın teröristler tarafından rehin alındığı sırada Doğan Medya’ya bağlı CNN Türk’e telefonla bağlanarak şok edici açıklamalarda bulundu. 

31 Mart günü saat 15.00’da canlı yayına telefonla bağlanan Aygün, “Bir polis operasyonu ya da özel timlerin odaya dönük bir hareketi olmamalı. Bence arabulucular, başta İstanbul Barosu olmak üzere devreye girmeli. Bu olay kan dökülmeden çözülmeli. Eğer kan dökülürse herkes büyük bir yara alır! Başta polis teşkilatı, zira 2 yıldır Berkin’i katleden polislerin bile adını bile savcıya göndermeyen İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ydü. Bu cinayetin üstünü örten polis örgütüydü. Bu bakımdan bir de bunun üzerine operasyon yapıp, polis yeni insanları öldürürse bu, çok ağır tamiri olanaksız olaylara yol açar” dedi. 

Aygün’ün CNN TÜRK’teki sarf ettiği kan dondurucu sözlerinden tam 27 saat sonra yani 01 Nisan Perşembe günü saat 18.00’da İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bir terör eylemi gerçekleşti. DHKP-C üyesi Elif Sultan Kalsen, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bomba ve silahlarla saldırmış, açtığı ateş sonucu 2 polis memuru yaralanmıştı. 

“TÜRBANA HİÇ BİR ZAMAN SAYGI DUYMAM”

İslami değerlere aykırı açıklamalarıyla gündeme gelen CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün daha önce de Twitter hesabından yayınladığı mesajda başörtüsüne saygı duymadığını ifade etmişti. Aygün, “Türbana hiç bir zaman saygı duymadım, asla duymam, Arap erkek egemenlerinin kadını aşağılama aracıdır türban, Arap erkekleri 7. yüzyılda, 9 yaşındaki kızları koynuna alıyordu, şimdiki Türk IŞİD’çiler 9 yaşındaki çocukları türbana sarıyorlar, 7. yüzyıldan 21. yüzyıla aynı mantık” ifadelerini kullandı.

İMAM-HATİPLİLERE SALDIRMIŞTI!

Twitter hesabını açtığı günden beri skandallarla gündemden düşmeyen CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, şimdi de İmam Hatip Okulu öğrencilerine saldırdı. Aygün, Twitter hesabından “AKP’nin Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl 574 bin öğrenciyi İmam Hatip’e yönlendirecekmiş, ‘yeni militanlar’ geliyor, gözünaydın olsun El Nusra cephesi!” şeklinde paylaşımda bulundu. Aygün’ün bu sözleri vatandaşların tepkisini çekti.

PKK’LILARA İYİ ARKADAŞLAR DEMİŞTİ!

Aygün, daha önce de Kutlu Doğum etkinliklerine tepki göstermiş ve bu etkinliklerin 12 Eylül darbesi ürünü olduğunu ileri sürmüştü. Kendisini kaçıran PKK’lılara “İyi arkadaşlar” diyen Aygün, İslami kesime pervasızca saldırmasıyla hafızalara kazınmıştı.

Yeni Akit

Bu haber toplam 1876 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri