Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Emniyet'te ByLock temizliği: 40 ilin emniyet müdürü değişecek

23.09.2016 12:08
FETÖ üyelerinin kendi aralarında haberleşmek için kullandıkları ByLock listesinde yer alanların temizliği için harekete geçildi...

Emniyet Genel Müdürlüğü'nde (EGM) 4 daire başkanı, 2 daire başkan yardımcısı ve 1 il emniyet müdürünün isimlerinin, FETÖ üyelerinin kendi aralarında haberleşmek için kullandıkları ByLock listesinde yer aldığı belirtildi.

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre, MİT, daha önce FETÖ üyelerinin kendi aralarında haberleşmek için kullandıkları ByLock listesini deşifre etmişti. İlk incelemelerde 53 bin dolayında olan ByLock kullanıcısı sayısının, araştırmanın devamında 180 bine çıktığı bildirildi.

İncelemelerde halen aktif görevde olan EGM'de 4 daire başkanı ile 2 daire başkan yardımcısı ve 1 il emniyet müdürü de ByLock listesinde çıktı. 17-25 Aralık soruşturmalarının ardından yeniden yapılanmaya giden EGM'de paralel yapıyla bağlantılı daire başkanları, emniyet müdürleri değiştirilmişti. ByLock listesinde çıkan 7 yöneticinin son süreçteki icraatları incelemeye alındı.

İL EMNİYET MÜDÜRLERİ KARARNEMESİ TAMAMLANDI

İl emniyet müdürleri kararnamesinin de tamamlandığı ve kararnamenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD'den döndükten sonra yayınlanmasının planlandığı belirtildi.

Hazırlanan kararname ile 40 ilin emniyet müdürü ile birçok daire başkanının değişeceği bildirildi. İçişleri Bakanlığı, darbe girişiminin hemen ardından Türkiye genelinde 3 bin 21'i rütbeli olmak üzere 7 bin 795 polisi de açığa almıştı. Daha sonra 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 2 bin 360 polis ihraç edilmişti.

Bu haber toplam 1044 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri