Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Emniyette son dakika görevden alması

22.12.2013 00:45
İstanbul ve Ankara'da salı günü başlatılan yolsuzluk operasyon sonrası İstanbul Emniyeti'nde başlayan görevden almalar sürüyor.

TÜRKİYE'yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan sonra İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın görevden alınmasıyla zirve yapan görevden alma sarsıntıları devam ediyor.

Operasyonu yapan şube müdürlerinin de arasında bulunduğu 11 polis şefinin tayininden sonra bu akşam 25 şube ve ilçeemniyet müdürünün de yerleri değişti. Operasyonel şubeleri de kapsadığı belirtilen tayinlerde, daha önce tayin edilen bazı müdürlerin tekrar görev yerleri değişti. Tayin sarsıntılarının önümüzdeki günlerde de devam edeceği belirtiliyor.

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan sonra, operasyonu yapan Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Yakub Saygılı ve yardımcıları, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç ve yardımcılarının da arasında bulunduğu 11 polis müdürü tayin edilmişti. Saygılı ve Ardıç müdüriyet emrine çekilmişti. Tayini çıkartılan müdürlerin yerine yeni müdürler atanmıştı.

Müdürlerin tayininin ardından ise İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın görevden alınmıştı. Çapkın'ın yerine de Aksaray Valisi Selami Altınok getirilmişti.

İNTERNETHABER

Bu haber toplam 1476 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri