Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Emniyette son dakika paralel yapı operasyonu!

18.02.2015 13:24
Siirt'te savcılığın yürüttüğü soruşturma kapsamında 6 ilin emniyetinde son dakika ''paralel yapı'' soruşturması başlatıldı.

Siirt'te savcılığın yürüttüğü soruşturma kapsamında 6 ilin emniyetinde son dakika ''paralel yapı'' iddialarına ilişkin operasyon başlatıldı.


EKREM DUMANLI'NIN KARDEŞİ DE GÖZALTINDA

Paralel yapıya yönelik Siirt merkezli ve 5 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda Zaman Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın Siirt Polis Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı olan kardeşi Halil Dumanlı'nın da içinde bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı.

Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı'nca emniyette ''paralel yapı'' iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında'' 12 polis hakkında gözaltı kararı alındı. Savcılığın talimatının ardından Siirt, İzmir, Mersin, Balıkesir, Elazığ ve Sakarya'da operasyon başlatıldı.

Hakkında gözaltı kararı bulunan 12 polis arasında rütbelilerin de bulunduğu öğrenildi.

Soruşturmada, şüphelilerin, ''suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme, kişiler arasında aleni olmayan konuşmaları kayıt etmek, özel hayatın gizliliğini ihlal etmek, suç uydurma, hukuka aykırı olarak kişisel verileri kaydetme ve resmi belgede sahtecilik" yaptığı iddia ediliyor.

Bu haber toplam 1574 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri