Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Emre Aköz'den gençlere: Büyük düşünün

19.01.2011 16:54
Gazeteci -yazar Emre Aköz'den gençlere: Büyük düşünün.

Gazeteci yazar Emre Aköz, genç nesillerin hedeflerini yüksek tutması ve büyük düşünmesi gerektiğini söyledi.

Emre Aköz, Zirve Üniversitesi Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi(OSAM)'nde düzenlenen "Yeni Sosyal Sınıflar ve Dış Politika" konulu panele konuşmacı olarak katıldı. Konuşmasında yeni oluşan sosyal sınıflardan bahseden Aköz, dış politikanın OSAM'ın alanına girdiğini ve bu alanda yaptığı çalışmaları takip ettiğini belirtti.

Sosyal sınıfların Osmanlı'nın son dönemi itibariyle oluşmaya başladığını ve bugüne kadar gelişen olayları anlatan Aköz, "Biz kendimizi hep sevmeye çalıştık ama her zaman Batı karşısında bir aşağılık duygusu taşıdık. Çünkü onlara benzemeye çalışıyorduk. Şimdiyse başka bir döneme geçtik. Gelişmeler iyi. Ülkede çok güzel şeyler oluyor. Dünyanın her yerinde sorunlar var. Amerika'da bugün yüzde 9 oranında işsizlik hâkim. Önemli olan gidişatın hangi yönde olduğudur." dedi.

Türkiye'nin "Biz bize yeteriz" mantığından çıkmaya başladığını ve özellikle son dönemde dış politikayla olan ilişkilerinde bunu daha iyi görebildiğini savunan Aköz, "Büyük düşünün, dünya olarak düşünün ve biz bu dünyanın bir parçasıyız diye düşünün." diyerek gençlere tavsiyelerde bulundu.

Emre Aköz panelin ardından Rektör Prof. Dr. Adnan Kısa'yı ziyaret ederek panele olan ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Görüşmenin ardından Rektör Prof. Dr. Adnan Kısa, Emre Aköz'e çeşitli hediyeler verdi.

 

Kaynak:
Bu haber toplam 1608 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri