Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Emre Belözoğlu'nun davasında ilk karar açıklandı

05.03.2013 22:52
Dider Zokora ve Emre Belözoğlunun arasındaki “ırkçı sözler” davasında ilk karar açıklandı.

 

Geçtiğimiz yıl şampiyonluk grubunda oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçının bir pozisyonunda karşı karşıya gelen Zokora ve Emre'nin arasında sözlü tartışma yaşanmıştı. Maç bitiminde Zokora, tartışma sırasında Emre'nin kendisine "ırkçı" söylem anlamına gelen sözler sarfettiğini iddia etmiş ve yıldız oyuncu hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. İddianamede Emre Belözoğlu'nun 'ırkçı söylemde bulunduğu gerekçesiyle' Sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair kanunu" nun 14/2. maddesi kapsamında altı aydan iki yıla kadar hapsi istenildi.

Anadolu 17.Sulh Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanık Belözoğlu ve avukatı mazeret bildirerek katılmadı. Duruşmada müşteki Trabzonspor Kulübü Derneği ve Didier Zokora adına avukat Nusret Yılmaz hazır bulundu.

Duruşmada avukat Yılmaz şikayetlerinin devam ettiğini belirtti. Mahkeme ise davayı, HSYK'nın ilgili maddesi gereği spor ile ilgili dosyaların Anadolu 3. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görüldüğü kararına atıfta bulunarak dosya hakkında görevsizlik kararı verdi. Duruşmanın bundan sonraki celseleri Anadolu 3.Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Bu haber toplam 2032 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri