Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Emre Kınay: Cumhurbaşkanımız Erdoğan'dan korkuyoruz

27.01.2015 01:10
Ünlü oyuncu Emre Kınay, Millet gazetesine verdiği röportajında Tamer Karadağlı gibi "Cumhurbaşkanımızdan korkumuzdan fikrimizi beyan edemiyoruz" diyerek Erdoğan dönemini Hitler Almanya'sına benzetti.

Ulan İstanbul dizisinde mafya rolünde oynayan ünlü oyuncu Emre Kınay, Millet gazetesine verdiği röportajında, Erdoğan döneminin Hitler Almanyası'na benzediğini iddia etti.

Emre Kınay, Türkiye’de sanatın baskı altında olduğunu, 1980 dönemi de dahil olmak üzere bu kadar baskı altında olunan bir dönemin daha yaşanmadığını ileri sürdü.

CUMHURBAŞKANIMIZDAN KORKUYORUZ

"Sayın Cumhurbaşkanımızdan korkumuzdan fikrimizi beyan edemiyoruz, korkuyoruz." diyen Kınay, şunları söyledi;

"Halk bile bu korku silsilesi için hikayeler uyduruyor. Yaşlı bir amca kahvede Cumhurbaşkanı konvoyuna elle işaret yaptığı için bir adamın apar topar götürüldüğünü anlatıyor. Herkes evinden alınmaktan korkuyor. Tıpkı 1938-1940’lardaki Hitler Almanyası'ndaki gibi. Benim için Cumhurbaşkanlığı makamı önemlidir, saygıda kusur etmedim, etmem de."

TAMER KARADAĞLI DA KORKUYORUM DEMİŞTİ

Ünlü oyuncu Tamer Karadağlı da, verdiği bir röportajında "Erdoğan'dan kokrkuyoruz"demişti.  Daha sonra Turgay Güler'in ÜlkeTV'deki programına katılan Karadağlı, sözlerine açıklık getirmiş ve sosyal medya üzerinden eleştiriye maruz kalmıştı.

Bu haber toplam 2016 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri