Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

En acı haykırış: Karım ve bebeğim içeride

24.10.2011 08:34
Eşi ve 4 aylık bebeği enkaz altında kaldı. Saatlerce enkazı tırnaklarıyla kazımaya çalıştı. Ama bir türlü minik bebeğinin sesini duyamadı Genç adamın acı bekleyişi yürekleri dağladı.
Van Tabanlı merkezli 7,2 büyüklüğünde deprem, Türkiye’nin 1999 depreminden çok iyi bildiği manzaraları yeniden ortaya çıkardı.
 
Türkiye’nin dört bir yanından hatta dünyadan arama kurtarma ekipleri yola çıktı ama yardım ulaşmadan enkazların başında büyük acılar yaşandı. Yıkılan binalarda yakınları bulunanlar depremin hemen ardından enkaz çevresini doldurdu. Vatandaşlar kendi imkanlarıyla yakınlarını kurtarmaya çalıştı. En acı dramlardan biri de Van merkezde Maraş Caddesi üzerinde yıkılan binada yaşandı.
 
Çaresiz yere yığıldı
 
Kağıt gibi yıkılan binanın enkazında yakınlarını arayan genç bir adamın feryatları ise yürek dağladı. Gözyaşları içindeki adam enkazda 4 aylık bebeğinin ve eşinin olduğunu söyleyerek “Ne olur kurtarın onları” diye ağladı. Dakikalarca elleriyle enkazdaki taşları kaldırmaya çalışan adam bir türlü eşine ve bebeğine ulaşamadı. Sürekli çevredekilerden yardım isteyen adam bir taraftan şok halinde sağa sola koşturdu. Çaresiz adam, bir yakını ve polisler tarafından güçlükle sakinleştirilmeye çalışıldı.
 
VATAN 
Bu haber toplam 2232 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri