Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

En güzel Mevlid Kandili duaları, mesajları ve sözleri burada!

24.01.2013 00:48
Rebîulevvel ayının 12'nci gecesi, senenin ilk kandili olan Mevlid Kandili kutlama duaları ve mesajları Twitter'ı da sardı.

Mevlid Kandili , 23 Ocak Çarşamba gününü Perşembe gününe bağlayan gece ve Hicri takvime göre Rebîülevvel ayının on ikinci gecesi, Peygamber Efendimiz (S.A.S)'in doğumuna denk geliyor.  

 
Mevlid Kandili'nde Efendimiz (S.A.S) için salat-u selamlar getirip, dualar ediliyor. Bu geceyi Allah'ın rızasına uygun bir hayata adım atmak için vesile etmek, tavsiye ediliyor. 
 
Mevlid Kandili heyecanı sosyal medyayı da sarmış durumda. Çeşitli hashtag'ler adı altında bu kutlu geceyle ilgili mesajlar yazan kullanıcılar, birbirlerinin kandilini kutluyor. 
 
Atılan Tweet'lerde daha çok yer alan, 'Hayırlı Kandiller' ve 'Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun' kutlama kalıpları TT listesine girdi.
 
İşte Twitter'da yazılan mesajlardan bazıları:
 
-Allah hepimize Efendimiz'in(sas)şefkatiyle dünyaya bakabilmeyi nasip etsin.Taşlanırken dahi merhamet etmişti.Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun
 
-Hu diyelim dilde zikir yurekte şükür olsun. Hayy diyelim iman da aşk ihsan da vuslat olsun.. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun.. 
 
-Tarihte bugün: Güneş'in Mekke'den doğduğu saptandı. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun.... 
 
-Dua ve ibadetlerinizin kabul olması dileğiyle.. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun
 
-Mübarek günler vardır , beraberce kutlamak için . Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun . 
 
-"Es -Selamun Aleykum; Nuruyla alemimizi Şereflendiren Efendimizin (s.a.s) Şefaatine nail olmanızı dileriz. ~Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun~ 
 
-'Süphesiz, Allah ve Melekleri Peygambere Salat Ediyorlar.' Ey iman edenler! Sizde ona Salat edin, Selam edin.Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun
 
-Biz Seni ancak âlemlere Rahmet olarak Gönderdik (Enbiya' 107) - Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun
 
-"Allah'a en sevgili ev, içinde ikram gören yetim bulunan evdir." Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun Hayırlı Kandiller
 
-Bugün alnımız secdeye gidiyorsa, senin sayende ya Râsulallah . Senin doğuşunu kutlamaz mı bu dünya.. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun. 
 
-Gül bahçesine girenler gül olmasada gül kokarlar kainatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun Mevlid Kandiliniz mübarek olsun Hayırlı 
 
-Ey yüce peygamber senin hürmetine yaratıldı tüm alemler. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun, Allah dualarını kabul etsin. 
 
-Bugün günlerin en güzeli. Bugün en sevdiğimizin doğum günü. Hepimizin sevgiliye layık olma dileği ile mevlid kandiliniz mübarek olsun. 
 
-Alemlere rahmet olan Peygamber efendimizin doğumunun sembolü Mevlid kandiliniz mübarek olsun. 
 
-Allah’ın rahmeti bereketi sizinle olsun Gönül güneşiniz hiç solmasın Yüzünüz aydın Dualarınız Kabul Olsun.Mevlid Kandiliniz mübarek olsun. 
 
-Peygamber efendimiz(s.a.v)'in 1442.doğum günü,mevlid kandiliniz mübarek olsun.Allah kimseyi sevdiklerinden,en önemlisi ailesinden ayırmasın 
 
-Bütün kainatı nurla dolduran peygamberimiz Hz.Muhammed'in(s.a.s) ahlakının örnek olması temennisiyle. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun
 
-"Benim sünnetimi yaşatan beni sevmiş olur. Beni seven, Cennet’te benimle beraber olur." (Hadis -Tirmizi) Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun
 
-Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun, bu kandilde İslam birliği için dua etmeyi, dünyadaki zulmün bitmesini Allah'tan istemeyi unutmayalım. 
 
-Sana uymayan ölçü hayat olsa teperim! İyi ki doğdun ya Resulullah. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun
 
-Hayırlı Kandiller "Ey kupkuru çölleri cennetlere çeviren gül Gel, o bayıltan renklerinle gönlüme dökül" 
 
-Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği, dostlukların bitmediği, umutlu ve sevgi dolu kandiller olması dileğiyle Hayırlı Kandiller . 
 
-"Peygamber efendimiz o büyük mahkemede ümmetim diye secde ederken. Rabbimize vereceği listede bulunmak dileğiyle." Hayırlı Kandiller. 
 
-Herkese hayırlı kandiller diliyorum. Cenabi Mevla o kutlu doğumun manasını idrake bizi muvaffak kılsin. 
 
-Hangi görüşten olursak olalım; gelin bu gece Peygamber Efendimizin şefaat sancağı altında olabilmek için dua edelim.. Hayırlı kandiller.. 
 
-Herkese hayırlı kandiller diliyorum. Tüm dualarımızın kabul olması dileğiyle... 
 
-"Yetimi kendine yakın tut. Başını elinle okşa ve onu sofrana oturt. Böyle yaparsan, kalbin yumuşar ve hacetin görülür." Hayırlı Kandiller
 
-Duadır insanı ısıtan, inançtır yarına uyanmamızı sağlayan #hayırlısı dır temenniğimiz her kararın başında... #hayırlı kandiller.  
Bu haber toplam 6580 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri