Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

En Kapsamlı Suikast Planı!

20.01.2013 13:40
Terör operasyonuyla birlikte çarpıcı bilgiler gün yüzüne çıkıyor...

İSTANBUL başta olmak üzere 7 ilde gerçekleştirilen ve 15’i avukat 95 kişinin gözaltına alındığı DHKP-C operasyonu, örgütün suikast hazırlığında olduğunu ortaya koydu.

İddialara göre geçtiğimiz haftalarda yapılan bir operasyonda yakalanan İ.Ö., örgütün, CHP’nin İstanbul’daki bir ilçe başkanına suikast yapacağı bilgisini verdi.

İMAM DA ÖLDÜRÜLECEKTİ

İ.Ö.’ye göre, bu iş için CHP ilçe teşkilatına bir örgüt üyesi yerleştirilecek, başkanın giriş çıkışı da izlenecekti. İ.Ö., CHP’li başkanın ardından Nurtepe’de bir imamın da öldürülmesinin planlandığını öne sürdü. CHP’li başkan öldürüldükten sonra odasına bir MHP bayrağı bırakılacak, bu olayın gerçekleşmesinin ardından da intikam adı altında bazı MHP’li yöneticiler öldürülecekti. Zanlıların bu planı 2006’dan beri uygulamaya koymaya çalıştıkları öğrenildi.

İ.Ö. ifadesinde, suikast talimatını veren kişinin de kadın avukat E. olduğunu öne sürdü. Bu gelişmenin ardından Terörle Mücadele ekipleri, geçen hafta başka bir operasyon düzenleyerek suikast hazırlığında olduğu ileri sürülen Ş.K.’yı gözaltına aldı. Ş.K.’nın evinde yapılan aramalarda, 1 adet suikast silahı Glock ele geçirildi.

İddialara göre bu kişinin verdiği bilgiler doğrultusunda, avukatların örgüt yöneticisi ve üyesi gibi çalıştıkları bilgilerine ulaşıldı. Bazı avukatların, “Baş manav, manav 1, manav 2, manav 3, hala, yenge ve deniz” gibi kod adları kullandıkları tespit edildi.

polis.jpg

KRİPTOLU MESAJLAR

Bu bilgiler ışığında Terörle Mücadele ekipleri, cuma sabahı operasyon düğmesine bastı. 15’i avukat 95 kişinin gözaltına alındığı operasyonlarda tüm kozmik odalar ortaya çıkarıldı. Kozmik odaların bulunduğu binada ele geçirilen 10 bilgisayara ait hard disk incelemeye alındı. İlk incelemelerde, örgütün Belçika, Yunanistan, Hollanda ve Şam merkezlerinden gönderilen özel şifreli mesajlar bulunduğu tespit edildi. Polis örgütün bu kriptolu mesajlarını deşifre etmeye çalışıyor.

haberturk

Bu haber toplam 2854 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri