Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AKÇEV'den İzmir'de kutlu doğum programı

04.04.2011 18:22
AKÇEV (Ahlak Kültür ve Çevre Derneği), İzmir’de özgün Kutlu Doğum programlarına devam ediyor. Peygamber efendimiz(sav)’in bir özelliğini ön plana çıkararak, salon programları tertipleyen AKÇEV’İN, 2011’de düzenleyeceği programın ismi “el-Beşir(sav)’’.

Hz. Muhammed(sav)’in doğum yıl dönümünde O’nu anmak, salat u selamlarla O’na hediyeler göndermek amacıyla düzenlenen program, bu yılda, Bayraklı’da Tepekule Kongre Merkezi’nde yapılacak.

 

Hz. Peygamberin en ayrıcalıklı vasfıdır, müjdeci olmak. O, karanlıklar arasında yolunu ve umudunu kaybetmişlere yüksek tondan haykırışıyla umut aşılayan ve yön gösterendir. Müjdeci, umut dolu ve gerçekçi olmakla ilgili özelde Hz. Peygamber'e, genelde herkese davranış ve ifade yükümlülüğü getiren din prensiplerini topluma hatırlatmak, O'nun tüm Peygamberler tarafından müjdelenmesini vurgulu bir şekilde işlemek ve doğru bilgilerle gündeme getirilmesi amaçlanmaktadır.

 

Sunuculuğunu Mustafa Aygül’ün yapacağı gecede, Kur’an’ı Kerim ziyafeti, Tebşirat Bahri, Müjdelenen müjdeci klibi, NECMETTİN NURSAÇAN hocanın konferansı, şiirler, ilahiler ve hikâyeler olacak. ENDER DOĞAN’ın konseriyle nihayete erecek olan programın misafirleri çok özgün ve özel bir gece yaşayacaklar.

 

9 Nisan Cumartesi akşamı, saat 20.30’da başlayacak olan program, Kanal35’ten canlı olarak uydu üzerinden yayınlanacak. Ayrıca program internet üzerinden www.kanal35.com.trve www.ilk.net.trile dünyanın her yerinden canlı olarak izlenebilecek.

Kaynak:
Bu haber toplam 4372 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri